Když se Svatba nanečisto konala v Přerově před dvěma lety, propukla v klubu Teplo na Horním náměstí hotová svatební mánie.

Sál praskal ve švech, nevěsty stály ve frontě, aby si mohly vyzkoušet svatební šaty a velký aplaus sklidila i módní přehlídka.

„Tentokrát je to v trochu komornějším duchu, ale to nevadí. Jde hlavně o to, abychom přilákali i nevěsty z Kojetínska a Kroměřížska,“ vysvětlila organizátorka akce Kateřina Talová.

Budoucí novomanželé si mohli prohlédnout a vyzkoušet šaty, ale i doladit detaily plánovaného obřadu tak, aby všechno perfektně klaplo. Součástí programu byla i módní přehlídka šatů nejrůznějších střihů a barev.

Dnes už totiž dávno neplatí, že musí mít nevěsta klasickou bílou róbu. K mání tedy byly nejrůznější variace – od růžové přes bílou s červeným lemováním až po zelenou či černou.

„Letos jsou v kurzu krátké šaty a koktejlové odstíny, oblíbená je i fialová barva,“ řekla Talová.

Pár vyhrál noc v apartmá

Velmi atraktivní cenu si z akce odnesla Ivana Dufková z Mladé Boleslavi a Tomáš Mužík z Hrubčic. Pár si v sobotu naplánovali cestu do Kojetína, aby objednali svatební hostinu ve zdejším Pivovarském hotelu. Cesta se jim vyplatila.

Jejich vstupenka vyhrála ve slosování na akci svatebního salonu. Novomanželé tak pořídí hostinu s desetiprocentní slevou, stráví noc v apartmánu zdarma a nevěsta nemusí platit ani za zapůjčení šatů.

„Ještě nikdy jsme nic nevyhráli a dnes jsem si moc přála, aby se nám to podařilo,“ řekla šťastná výherkyně Ivana Dufková. Se svým přítelem už si prý vybrali i termín svatby. Své „ano“ si řeknou 9. června na zámku v Kroměříži.

„Na hostině bude asi šedesát lidí. Přijeli jsme se tedy načerpat inspiraci, jak by měla tabule pro tolik lidí vypadat,“ prozradila mladá žena.

V Přerově se bude opět hrát o svatbu zdrama

Svatba nanečisto se uskuteční už 12. února také v přerovském klubu Teplo.

„Loni jsme ji uspořádali ve velkém stylu, protože účast přislíbilo více vystavovatelů. Kromě prezentace limuzín představily své kulinářské umění vybrané restaurace a k vidění byl i pojízdný bar,“ řekla Talová. Novinkou byla i tombola s netradiční hlavní cenou.

„Výherce – mladý pár z Přerova – získal celou svatbu zdarma, která zahrnuje zapůjčení šatů z našeho salonu, pánského obleku a obuvi, pronájem limuzíny, zajištění kytice, třípatrového dortu a cukroví,“ dodala s tím, že poukaz má platnost celý rok, takže je jedno, jaký termín svatby si pár zvolí.

„Stejnou cenu nabídneme i letos,“ uzavřela.