„Díky perfektní předsoutěžní přípravě, invenci a kreativitě vytvořily studentky kreace, které byly překvapením a šokem i pro zkušenou porotu. Obě naše studentky skvěle zvládly zadání, které nekladlo složitosti a nápaditosti žádné limity,“ uvedl ředitel školy Oldřich Baďura.

Pro toho byla příjemným překvapením Cena starostky města Lanškroun za originalitu v kategorii make-up, kterou získala studentka oboru kosmetika Sára Staňková a je spokojený i s osmým místem Jaroslavy Berouskové ve stejné kategorii.

„V soutěži se dobře umístily i Michaela Váňová a Veronika Šimoňuková, které prokázaly, že jsou schopné téma bravurně zvládnout. Pomocí fénu, krepovacích kleští, žehličky, kulmy, tužidel, vosků, gelů a dalších fixačních prostředků vytvořily modely, který budou skvělé i nad rámec použitelnosti v reálné situaci,“ dodal.

Punk je hudební a životní styl, který postupně vznikal ve druhé polovině sedmdesátých let v Anglii.

„V angličtině znamená toto slovo výtržník, a proto se lze velmi často setkat s tvrzením, že základem punku je provokace. Hlavním cílem punkerů bylo šokovat, proto jsou častými prvky oblečení roztrhané jeansy, nášivky, placky, spínací špendlíky, stahováky, těžké boty, bunda křivák a pro punkery typický účes číro,“ řekl. (pu)