Projekt Světová škola je v našem regionu raritou. „

O tom, že taková akce na jiných školách není samozřejmostí svědčí i fakt, že jsme byli vybráni, abychom náš projekt představili na celorepublikové konferenci pro učitele, která se věnuje globálnímu rozvojovému vzdělávání. Za tým Světové školy se konference zúčastnila Ludmila Mychajlivová a Denisa Páleníková z kvinty, snad jsem inspirovaly ostatní učitele k podobným akcím,“ informovala vyučující z gymnázia a koordinátorka programu Dana Dýmalová, která studentům s výstavou pomáhala.

V Kojetíně se v letošním roce rozhodli zvýšit povědomí o Ukrajině, a to nejenom díky výstavě, ale také uspořádali sběr starého papíru, jehož výtěžek bude poslán prostřednictvím neziskové organizace ADRA Havířov dětem do ukrajinského Mukačeva, konkrétně na některou ze základních škol, kterou navštěvují děti, jejichž rodiče jim nemohou z finančních důvodů hradit obědy ve školní jídelně. Akce se setkala s velikým ohlasem.

„Během tří dnů se podařilo naplnit celý kontejner, to je přes 4 tuny papíru. Na podporu dětí tedy půjde bez mála 5 tisíc korun, za což patří veliký dík všem, kteří náš projekt podpořili byť jen jedním balíčkem papíru,“ doplnila koordinátorka projektu.

Výstava bude k vidění do pondělí 7. května každý všední den od 9 do 11.30 hodin dopoledne a od 12.30 do 17 hodin odpoledne.