O výstavu byl zájem hned první den. „V úterý jsme prodali skoro všechno, co jsme měli nachystané na celé tři dny. Dva roky se výstavy nekonaly, a proto je návštěvnost tento rok tak velká,“ pochvalovala si ředitelka školy Alexandra Stránělová.

V ateliéru neprodejních výrobků jsou k vidění práce studentů druhých, třetích a čtvrtých ročníků.

„Máme tu i maturitní práce, například velké dřevěné sochy nebo kusy nábytku. Neprodáváme je, ale kdyby měl někdo velký zájem, můžeme mu výrobek na zakázku zhotovit,“ sdělil vedoucí učitel odborného výcviku Pavel Strouhal.

#clanek|6789397# 

Příchozí zaujaly třeba vyřezávané vydry nebo lišky.

„Moc se mi líbí. Kdyby byly na prodej, tak bych i přemýšlela, že bych si je na zahradu koupila,“ svěřila se jedna z návštěvnic, paní Ludmila.

Součástí expozice je i workshop pro základní školy.

„Děti jsou šikovné, ale je vidět, že některé zkoušejí práci se dřevem poprvé. Vybíráme jednoduché náměty, které zvládnou. Naši studenti a pedagogové jim se vším pomáhají,“ ujistil učitel odborného výcviku Radek Javorka.

Na výstavu jezdí základní školy ze širokého okolí.

„Jsme tu poprvé a jsme nadšení. Chceme, aby naši žáci zjistili, zda je taková činnost baví, jestli mají o takovou školu zájem,“ řekl ředitel Základní a mateřské školy v Kostelci na Hané Oldřich Bezdomnikov.

Ilustrační foto.
Grilovací zóna na Laguně nebo rozhledna na Čekyňáku? Přerované mohou hlasovat

Střední řezbářská škola v Tovačově nemá o zájemce nouzi.

„Kapacitu máme úplně naplněnou a oproti minulým letům jsme otevřeli o dvě třídy navíc,“ potvrdila ředitelka Stránělová. Zájemci o studium řezbařiny musí projít talentovými zkouškami a pohovorem.

Výstava tovačovských řezbářů je otevřená od úterý do čtvrtka, a to od 8 do 17 hodin. (vev)

Autorka: Veronika Vojáčková