V tom, koho bude volit, má podle svých slov jasno.

„V prvním kole jsem nevolil, protože mi to časově nevyšlo, ale pokud bych mohl, dal bych hlas Pavlu Fischerovi. Teď jsem rozhodnutý pro Jiřího Drahoše, protože se mi nelíbí politika Miloše Zemana a ve spoustě věcí s ním nesouhlasím,“ přiznal Jiří Tkadlčík.

„Otrávila mě kauza kolem vyznamenání českých hrdinů ze druhé světové války, jako je Jiří Brady. Nejprve mu na Hradě slíbili vyznamenání, a pak ho bez udání důvodu zrušili. Mám také hodně kamarádů na Ukrajině a prezident Zeman se k situaci v jejich zemi staví úplně na pohodu,“ řekl.

Podle jeho názoru je důležité, aby šli k volbám i mladí lidé.

„Mám trvalé bydliště v Přerově, takže volím tady. Přemluvil jsem i svého bratra, aby svůj hlas nepromarnil, protože je důležité, aby se ve volbách vyjádřili i mladí. Nemůžeme to nechávat jen na starší generaci, a pak brblat u piva, že je něco špatně,“ myslí si Jiří Tkadlčík.

Světový rekordman

A co čeká strongmana Tkadlčíka v nejbližších týdnech a měsících?

„Ještě si užívám posledních chvil klidu a odpočinku doma v Přerově. Jsem už ale v přípravě na asijské mistrovství v Singapuru, což pro mě bude první rozjezdový závod, a pak mě čeká mistrovství Evropy a světa,“ popsal.

Jiří Tkadlčík získává úspěchy po celém světě mezi takzvanými strongmany. Na těchto závodech není ničím neobvyklým třeba tahání kamionu nebo převracení obrovských pneumatik.

Závodí v kategorii do 105 kilogramů, kde je mimo jiné držitelem světového rekordu v mrtvém tahu mezi strongmany. V závěru loňského roku zvedl úctyhodných 382 kilogramů.

V létě roku 2017 se po čtyřech letech života v Praze vrátil domů do Přerova.