„Nápad byl úplně jednoduchý. Protože covidová doba zakázala jakékoliv akce na náměstí, chtěli jsme mateřské školky alespoň nějakým způsobem zapojit do vánočního dění. Každá si nazdobila vlastní stromeček a děti se teď chodí dívat s rodiči na ten svůj,“ přiblížila manažerka Galerie Přerov Jarmila Řezníčková.

Do výzdoby se zapojilo dvacet mateřských škol z Přerova, ale i okolních obcí.

„Návštěvníci centra se mohou zapojit do hlasování a podpořit tak výtvor školky, který je nejvíce zaujme. Ty mateřinky, které získají nejvíce hlasů, od nás obdrží sladkou odměnu. Hlasování bude probíhat až do 20. prosince,“ řekla.

Kiss and Ride - polib a jeď. Značka vymezující krátkodobé zastavení
Kiss and ride v Přerově? Opozice měla k novince výhrady

Kromě klasické výzdoby vánočních stromků zvolili někteří i originální přístup.

„My jsme vyrobili dva stromečky z dřevěných desek a každá třída nazdobila jednu stranu. Do společné tvorby se zapojilo šest desítek dětí - každá třída měla vlastní námět a každé dítě si vyrobilo svou ozdobu, kterou může ukázat rodičům. Informace o výstavě máme i na stránkách školky a v šatnách tak, aby se o akci dozvědělo co nejvíce lidí,“ poznamenala ředitelka Mateřské školy U Tenisu Michaela Gálíčková.

Nápad zapojit děti z mateřinek do předvánoční výzdoby se jí líbí. „Výstava je moc pěkná a je úžasné, že to každý pojal po svém, takže zde vznikla spousta inspirujících prvků,“ pochvaluje si ředitelka.