„Cesta z lesů na Potštátsku byla tentokrát bez problémů, jen jsme se modlili, aby nebyly silnice zasněžené, tak jako loni. Nahoře ale svítilo sluníčko, takže se jelo dobře, “ popsal František Simon z technických služeb, který na převoz symbolu Vánoc dohlížel.

Na náměstí T. G. Masaryka už čekal jeřáb, s jehož pomocí se smrk hákem vytáhl z vleček a ukotvil. Připevňování stromu na přesně určené místo prováděli pracovníci technických služeb, kteří ještě ořezávali přebytečné větve.

„Strom je letos o něco nižší. Zatímco loni měřil 22 metrů, teď je to jen 19. Jak jsme zjistili, je starý čtyřicet pět let,“ upřesnil Simon. Vánoční výzdoba bude úplně nová a staré skleněné balíky nahradí krápníky a zlaté řetězy.

„Do nasvícení a ozdob jsme investovali na dvě stě tisíc korun a lidé se mají na co těšit. Se zdobením začneme příští týden a v neděli 29. listopadu bude strom slavnostně rozsvěcen,“ doplnil.

Původní přerovské ozdoby se prý využijí jinde. „Letos nasvítíme celkem čtyři stromy v příměstských částech a tyto staré dárkové balíky pověsíme na stromek v Žeravicích. Další budou i v Újezdci, Předmostí a Lověšicích,“ vyjmenoval.

Tradičnímu obřadu usazování vánočního stromu přihlížely v sobotu na náměstí hloučky lidí. Byla mezi nimi i Věra Hubáčková z Přerova. „Nenechali jsme si to ujít. Strom je nádherný, i s šiškami. Jsme šťastní, že se tentokrát nezapomnělo ani na vánoční osvětlení i v Předmostí,“ shrnula.