Se stejným heslem dorazila v sobotu 21. září také do Přerova, kde v čele s Janem Klementem pořádala protiakci pochodu stoupenců krajně pravicového uskupení Čeští lvi.

Proč iniciativa Blokujeme vznikla, co bylo tím prvním impulsem?

Vznikla v reakci na množící se demonstrace proti Romům. Skupina lidí z Brna oslovila aktivisty ze severu Čech, domluvila se na spolupráci a určité koordinaci takových akcí. Původním záměrem byly přímo blokády, které by zatarasily takové pochody. To ale zatím nevyšlo. Ne každý by do toho chtěl takovým způsobem jít.

Kdo jsou vaši členové, jsou to spíše studenti?

Tak bych to určitě nespecifikoval. Blokujeme je spíš platforma, ke které se přidalo několik nejdůležitějších organizací, a nejde jen o ty romské, ale například také sportovní kluby. Vyjmenovávat je ale nebudu, protože bych na některou určitě zapomněl. Nevím, jakým způsobem to funguje v Čechách, pocházím totiž z Brna, takže se zajímám o to, co se děje tam, a potažmo pak na celé Moravě.

Cítíte podporu ve vašem okolí?

S negativními ohlasy jsem se zatím nesetkal.

Romská otázka je v českých poměrem dost ožehavé téma. Máte pocit, že se něco díky vaší iniciativě mění?

V téhle republice je určitá skupina lidí, které to není lhostejné, a která je ochotná proti tomu vystoupit. Na nějaké hmatatelnější výsledky si budeme muset ale ještě počkat, nyní je to ještě brzy hodnotit.

Bál jste se dnes nějakých střetů s Českými lvy?

Ani jsem nepředpokládal, že by k něčemu mohlo dojít. Policie byla připravená zasáhnout. Navíc na akce Českých lvů nejezdí tolik příslušníků toho tvrdého pravicového jádra, ale to jsou jen moje domněnky.