Zájemci o studium s jejich rodiči mohli navštívit obě budovy školy i odloučené pracoviště v ulici 9. května.

V jejich prostorách mohli zhlédnout pracovny například obráběčů kovů, zámečníků, klempířů, tesařů, instalatérů nebo zedníků.

„Velký zájem je o maturitní obory Provoz a ekonomika služeb a Optik. Studenti se informovali také o tříleté učební obory, po jejichž absolvování obdrží výuční list," uvedl zástupce pro teoretické vyučování Roman Novotný ze Střední školy technické v Přerově.

Pro velký zájem škola po třech letech znovu otevřela obor Malíř a lakýrník. „Mimo to nabízíme také tříleté zaměření pro žáky speciální základních škol a těch, kteří ještě nemají dokončené základní devítileté vzdělání. Ti se u nás mohou věnovat truhlářským a čalounickým činnostem nebo třeba ubytovacím a stravovacím službám," doplnil.

Zájemce se snažila škola nalákat na studium prezentací teoretických a praktických workshopů. Podobné postupy používá školy i při výuce.

„V malířském se mohli zapojit do kreativních činností spojených s malbou. Zedníci pak třeba rozpoznávali různé druhy nářadí. Samozřejmě důležitou složkou jsou i otázky bezpečnosti na pracovištích," zdůraznil Roman Novotný.

Zajímavou pomůcku, model lidského oka, využívají ve škole mladí optici. Ta již po mnoho let názorně ukazuje, z čeho se náš důležitý orgán skládá. V jedné z tříd se nacházel i kompletní dřevěný krov, který slouží například jako předloha tesařům. Učni ho mohou rozebrat a naučit se ho znovu složit. Mimo hlavní budovy se rodiče a žáci mohli podívat i na odloučené pracoviště, kde se zaučují automechanici.

„Vývoj technických řemesel jde v současné době rychle dopředu, ale základy vždy zůstávají," řekl.

Další den, kdy bude škola otevřená veřejnosti, se uskuteční ve čtvrtek 6. prosince od 8 do 17 hodin.