Lidé si s chutí zanotovali známé šlágry a některé páry si na náměstí i zatancovaly. Šestnáctý ročník této akce se bezesporu vydařil, a to i přesto, že náměstí bylo mírně zahaleno do mlhy.

„My se tady scházíme celá parta kamarádů už celé roky. Od kdy, tak to už si nikdo z nás ani nevzpomene. Je pravda, že na náměstí už máme svého fleka a všichni víme, že se sejdeme právě tady. Je tu vždycky super atmosféra. Dáme si punč, povykládáme si, popřejeme a taky zazpíváme. Je pravda, že se pak s některými nevidíme skoro celý rok," řekla jedna z přítomných posluchačů Alena Rybecká.

Program koncertu byl pestrý. Kromě muziky na podiu padlo i několik básniček v podání Pavla Nováka a křtilo se CD s názvem Pavel Novák je tu stále. Potom zpěvák vyzval, aby si lidé navzájem popřáli k Vánocům. A nechybělo ani tradiční pouštění balonků do vzduchu, čímž si lidé symbolicky připomněli své zesnulé blízké. Tento akt dojal hned několik přítomných.

Zdroj: DENÍK/David Klein

„Opravdu mám slzy na krajíčku. Dívala jsem se za těmi balonky na nebe a vzpomněla jsem si na manžela, který zemřel před pěti lety. Je pravda, jak to tady zaznělo, že člověk si má vážit každé chvilky, kterou se svými příbuznými trávíme," řekla seniorka Helena Janovská.

„Jsem rád, že jsem to zvládl ve zdraví. Publikum bylo jako každý rok milé. Přiznám se, že mě ta atmosféra dojala, což jsem už ani sám po tolika letech nečekal. Teď už ale nechci myslet na práci a chci si svátky naplno užít s rodinou. Všechno ostatní počká," svěřil se hned po skončení koncertu Pavel Novák, pro něhož byl letošní koncert výjimečný v tom, že letos poprvé od smrti jeho otce na něj zavítala kromě ostatní rodiny i jeho maminka.

„Letošní Vánoce jsou pro mě ještě vzácné v tom, že budeme zase všichni spolu, protože přijel i syn, který žije v Dánsku," dodal zpěvák. Ten si i letos připravil pro Přerovany překvapení. Tečku za jeho koncertem udělala světelná šou. 

AUTOR: DAGMAR ROZKOŠNÁ