O přesunu přerovských Romů do nedalekého města si už podle místních obyvatel cvrlikají i vrabci na střeše. Má to ale jeden háček - o stěhování nic neví ani investor společnosti, ani lidé ze Škodovy ulice.

„Zaslechla jsem informaci o stěhování Romů z Přerova a popravdě jsem se zděsila. I bez nich tu máme svých problémůdost,“ svěřila se s obavami jedna z obyvatelek Jaselské ulice v Hranicích, která si ale nepřála uvést své jméno kvůli údajným obavám ze šikany.

Podobný názor podle jejích slov sdílejí i další lidé v ulici. Jiní obyvatelé Hranic ale berou tuto zprávu s nadhledem.

„Ta informace se podává tak, že se má do Hranic nastěhovat šest tisíc Romů z Přerova. To je co do počtu lidí celý Kojetín, takže takové klepy beru s rezervou,“ smála se jedna z místních. Věc popřel i mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

„Podobná fáma už tu kolovala před dvěma lety. Hranická kasárna Jaslo jsou ale stále ve vlastnictví armády České republiky,“ uvedl Bakovský.

Nad zprávami o údajném stěhování Romů z Škodovy ulice do Hranic kroutí hlavou i jednatel investorské společnosti Opera Bohemia, která domy ve Škodově ulici koupila, Bohumil Chodil.

„Nevím, proč bych měl komentovat každou fámu. Je to samozřejmě nesmysl. Jednání o náhradním bydlení pro obyvatele Škodovy ulice stále probíhají a pro každého z místních hledáme individuální řešení,“ řekl Chodil.

Petra Poláková-Uvírová, Nikola Helísková