Přerované změnu nepřivítali a pošta od svého záměru nakonec upustila.

O stěhování dvou poboček pošty do Galerie Přerov se začalo mluvit už koncem minulého roku.

Důvodů bylo hned několik. Zástupci vedení pošty si vyžádali i stanovisko rady města.

„Argumentovali tím, že v obchodním centru zajistí dostatečné množství otevřených přepážek a uváděli, že je do Galerie Přerov z pošty na Trávníku i v Husově ulici poměrně krátká vzdálenost,“ vysvětlila mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.

Radní vnímali jako plus i to, že otevírací doba na poště bude stejná jako v Galerii Přerov - tedy ve všední dny od 8 do 19 hodin a o víkendu od 8 do 13 hodin.

„Výhodou se jevila i dobrá dostupnost pro městskou hromadnou dopravu a možnost zaparkovat zdarma na střeše nákupního centra,“ řekla.

Vlna nevole

Poté, co se na veřejnosti objevily první informace o stěhování, se ale začaly ozývat kritické hlasy. Lidé zkrátka dávali najevo, že si takovou změnu nepřejí.

A ke kritice se přidali i někteří zastupitelé, kteří o problému bouřlivě diskutovali na svém posledním zasedání.

Pošta se nakonec rozhodla ze záměru vycouvat.

„Mezi lidmi se vzedmula vlna nevole, mnozí nám psali a tlačili na vedení města, že si takovou změnu nepřejí. Požadovali, aby obě pobočky zůstaly tam, kde dosud,“ shrnula mluvčí radnice.

Na poštu na nádraží?

Podle mluvčího České pošty Ivo Vysoudila už není stěhování do Galerie Přerov na pořadu dne.

„Obdrželi jsme nabídku na přestěhování pobočky a její umístění v obchodním centru Galerie Přerov. Iniciovali jsme proto jednání s vedením města. Nakonec jsme ale od záměru na přemístění pošty do obchodního centra ustoupili a v současné době žádná další jednání se zástupci Galerie Přerov nevedeme,“ řekl s tím, že pošta i nadále hledá vhodnější prostory pro umístění pobočky Přerov 1.

Jednou z variant, o níž se nyní nahlas mluví, je přestěhování do výpravní budovy na nádraží.

„Z posledních jednání vyplynulo, že jsou zde nevyžité prostory. Pošta tedy nyní zvažuje přestěhování z budovy Pegas v Husově ulici do těchto prostor, které jsou v majetku Správy železniční dopravní cesty,“ informoval radní Jan Horký (SpP).