Zatímco některé z vyprázdněných objektů jsou ve vlastnictví ministerstva vnitra, jiné patří soukromým vlastníkům.

Nad jejich dalším využitím se vznášejí otazníky. Podle šéfa přerovské policie Jiřího Zlámala čeká policisty už brzy další stěhování.

To první přitom skončilo teprve nedávno. Do nového sídla u výstaviště se počátkem května přemístila většina útvarů, které byly dříve na několika místech ve městě.

V současnosti zde působí všechny útvary služby kriminální policie a vyšetřování, preventivně-informační skupina, oddělení zbraní, přesunulo se sem obvodní oddělení z Předmostí a také přerovský Dopravní inspektorát z Komenského ulice.

Další stěhování se dotkne obvodního oddělení Smetanovy ulice a také cizinecké policie z ulice Na hrázi.

„Oba tyto útvary se přemístí pod jednu střechu do objektu, v němž dříve sídlilo policejní ředitelství v ulici Č. Drahlovského,“ shrnul Zlámal.

Policisté tak po definitivním dokončení přesunů opustí ve městě celkem čtyři objekty. Dva z nich budou vráceny soukromým vlastníkům. Otazník ale visí nad dvěma budovami ve Smetanově a Komenského ulici, které jsou v majetku ministerstva vnitra.

„Tyto objekty budou buď bezúplatně převedeny na některou ze státních organizací, nebo proběhne veřejná soutěž na jejich prodej,“ informoval Jiří Zlámal.

Ministerstvo vnitra, které je vlastníkem nemovitostí, ale nastínilo i třetí variantu, a to pro objekt v Komenského ulici, kde dříve sídlil přerovský Dopravní inspektorát.

„Rýsuje se i možnost, že by zde sídlil přerovský Úřad práce,“ sdělil Vladimír Řepka z tiskového odboru ministerstva vnitra. Tuto informaci ale dosud ředitel pracovního úřadu nepotvrdil.

„Je to pro nás vysoce strategická věc, proto se k tomu nechci vyjadřovat,“ uvedl ředitel Úřadu práce v Přerově Michal Langoš. Budova v ulici Č. Drahlovského, kde bylo v minulosti sídlo vedení policie, projde od příštího týdne rekonstrukcí.

„Po opravách, které jsou nezbytné, se do objektu přemístí obvodní oddělení ze Smetanovy ulice a také cizinecká policie z ulice Na Hrázi,“ upřesnil Zlámal.

Ten předpokládá, že by se jak obvodní oddělení, tak cizinecká policie mohly do společných zrekonstruovaných prostor přestěhovat v závěru letošního roku.

„Objekt v ulici Na Hrázi, v němž sídlí cizinecká policie, bude vrácen soukromému vlastníkovi. Stejně tak i objekt na sídlišti v Předmostí. Ten už je v současné době prázdný a soukromému majiteli jej v těchto dnech předáváme,“ doplnil policejní ředitel.