Na podiu se letos poprvé objevil i přerovský primátor Petr Měřínský. Zpěváka stejně jako loni doprovodila kapela Black Rose a sbor Gymnázia Jakuba Škody v Přerově.

„Jsem rád, že jsme se tu sešli v takovém počtu,“ řekl na úvod Pavel Novák, za kterým se lidé tentokrát vypravili na parkoviště vedle kina Hvězda. Nové místo si posluchači pochvalovali.

„Určitě je to mnohem lepší než chodník vedle Galerie, kde se lidé nevešli, stáli na silnici nebo na protějším chodníku,“ podělil se o svůj názor Jaroslav Krška.

Novinkou letos byla i přítomnost primátora Petra Měřínského, který popřál Přerovanům k svátkům.

„Přeji vám krásné, pokojné a požehnané Vánoce. Tyto svátky jsou krásné i v tom, že se lidé podporují. Osobně obdivuji a vážím si Pavla za to, že celoročně podporuje už několik let projekt „Na dětech záleží,“ řekl přerovský primátor.

Právě na tradičním vánočním koncertu mohou lidé na zmíněný projekt, který podporuje onkologicky nemocné malé pacienty, přispět libovolnou částku. Loni se vybralo přes 9 tisíc korun.

„Dělat pro druhé je mnohem víc, než dělat něco pro sebe,“ říká Pavel Novák. Ten tak podporuje děti i jiným způsobem. Každoročně pořádá pro malé dětské zpěváky pěveckou soutěž. Ti nejlepší si pak mohou zazpívat právě na tradičním vánočním koncertě.

Během vystoupení stihl Pavel Novák pokřtít pivem Zubr i novou desku s názvem CD Pavel Novák 10 live.

Nechybělo ani tradiční vypouštění balonků se vzkazy pro ty, kteří už nejsou mezi námi.

Jubilejní dvacátý ročník koncertu se vydařil. Důkazem byly spokojené komentáře některých posluchačů.

„Výborný, ostatně jako vždycky. Pavel Novák je srdcovka. On a Štědrý den k sobě neodmyslitelně patří,“ svěřila se Katka Homolová, která na vánoční koncert přišla s celou rodinou.

Dagmar Rozkošná