Komu naopak doba nepřeje, to je vlastník pozemku za budovou Progrescentra na hranické třídě 1. máje. Zatím se na něm stavět nebude.

Společnost InterCora je známá tím, že buduje nízkonákladová jednopodlažní nákupní centra a pak je pronajímá. U Kauflandu by tak mělo vyrůst další obchodní středisko podobné sousednímu Stop shopu.

Ve své internetové prezentaci se InterCora netají tím, že „…od začátku svého působení doprovází při expanzi takové řetězce, jako je Edeka, Plus Discount, Penny Market, Lidl, Tesco, Hypernova a zejména Kaufland.“

S výjimkou Edeky a Tesca jsou již v Hranicích všechny zmíněné markety. V plánu je v tomto městě také výstavba prodejny Discount Plus. Stát by měla na travnaté ploše za budovou Progrescentra na třídě 1. máje.

„Její investor nás ale písemně informoval o tom, že vzhledem ke krizi zpomalí přípravy nejen k výstavbě prodejny, ale také kruhového objezdu před budovou Regio-stomy, k jehož realizaci se městu zavázal,“ informoval starosta Hranic Miroslav Wildner.

Pozemek, na němž má Discount Plus vyrůst, patřil původně městu. V kupní smlouvě na něj se ale jeho nový majitel nezavázal k žádnému termínu.

Proto mu teď za oddálení výstavby prodejny ani rondelu nehrozí žádný postih. „O pozemek se ale stará. Nechává jej například séct,“ podotkl starosta.

Letos byla zmíněná parcela využita nejméně ve dvou případech k jiným účelům než stavebním. Před pár týdny na ní stály kolotoče a začátkem listopadu si na ní rozbil své šapitó cirkus.