„Jsem pro stavbu haly všemi deseti“

Richard Buček, předseda oddílu Sokol HC Přerov:

Hala by byla v každém případě potřebná. Jsem pro její stavbu všemi deseti. I když na druhou stranu pochybuji, že město sežene dostatek peněz a podaří se mu o její využitelnosti přesvědčit nesportovní část veřejnosti.

Náš oddíl trénuje v Předmostí. Tamní hala sice parametry odpovídá požadavkům házené, ale je zastaralá a nemoderní. Navíc zcela nevyhovující pro diváky, kteří zde mají nedůstojné podmínky.

Musejí stát na balkoně a tím přicházejí o některé důležité momenty zápasu. Než však přebudovávat místní haly, ekonomičtější se zdá postavit zcela novou. Nesmíme ale zapomínat, že stavba nové haly je otázka nejméně pěti let.

„Kvalitní hala ve městě schází“

Pavel Sedlák, manažer klubu HC Zubr Přerov:

K výstavbě nové haly mám kladný vztah. Kvalitní hala nám totiž ve městě schází. Haly, které se zde nacházejí, jsou nevyhovující. Poskytují velmi špatné zázemí jak sportovcům, tak divákům.

My máme například problémy najít halu, kde bychom mohli trénovat děti. Vyžíváme veškeré prostory, které jsou k tomu dostupné, ale těch je velmi málo z důvodu časté obsazenosti. Nová hala by byla ku prospěchu věci. Důležité je, aby měla i dostatečné parkovací plochy. Vhodná by byla třeba někde na okraji lokality.

„Současné haly mají nízkou kapacitu“

Miroslav Lakomý, člen výboru Přerovského volejbalového klubu:

V každém případě ano, protože důstojný sportovní stánek městu chybí jako sůl. My si sice na zázemí, kde trénujeme, nestěžujeme, ale novou, moderní halu bychom jen uvítali.

Náš klub trénuje v halách TJ Podzemní stavby v Předmostí a SK Přerov. Pro volejbal jsou parametry vyhovující, i když hala u zimního stadionu má trochu nižší strop, ale pro jiné druhy sportu, už tak vyhovující nejsou. Například pro florbal.

Vzhledem k tomu, že máme solidní jméno nejen jako sportovci, ale i jako organizátoři významných volejbalových akcí, chybí nám zázemí pro diváky i sportovce - hosty.

Zdejší haly mají špatné sociální zázemí, šatny, ale i jejich kapacita je velmi nízká. Takové prostředí je k pořádání vrcholových akcí nedůstojné.

„Je to utopie“

Jan Vrba, manažer kultury Městského domu:

Byla by to zajímavá konkurence, ale v současné době je to utopie. Myslím si, že Městský dům v Přerově potřebám kultury ve městě stačí.

Pro mladé lidi by ale víceúčelová hala byla dobrá kvůli pořádání zejména rockových koncertů, protože Městský dům kapacitně nestačí právě na pořádání velkých rockových koncertů.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

V Přerově má vyrůst hala za 100 milionů