„Cyklostezka je navržena jako obousměrná. Povrch bude z červené zámkové dlažby, jízdní pruhy mají být vyznačeny zámkovou dlažbou v šedé barvě. V místech častých přechodů pro chodce přes cyklistickou stezku je barevnost změněna na červenošedou,“ přiblížila náměstkyně primátora Hana Mazochová (ANO).

Stezka i s nově vybudovaným chodníkem naváže na kruhový objezd, jenž bude zprovozněn v úterý 21. září. Z něj cyklisté zamíří přes tubus pod železnicí, který postavila Správa železnic.

„Dojde tím k ideálnímu propojení mezi Přerovem a Předmostím. Cyklisté už nebudou muset sjíždět z cyklostezky na chodník, ale budou mít svou novou a bezpečnou trasu,“ doplnil radní pro dopravu Tomáš Navrátil (ANO).

Kvůli obavám ze zvýšení dopravy vystoupili na jednání přerovského zastupitelstva obyvatelé Lověšic.
Nová hala budí obavy. Nechceme příjezd kolem domů, protestují v Lověšicích

Radní v září schválili zadávací podmínky této veřejné zakázky a oslovili pět stavebních firem k podání nabídky. Předpokladem je, že by mohla firma poprvé kopnout do země buď letos na podzim nebo na jaře příštího roku.

Stavba první části cyklostezky, která byla vybudována před čtyřmi lety, začala u kruhového objezdu u Strojaře a skončila před pobočkou knihovny. Stavba půlkilometrového úseku tehdy trvala tři měsíce a město za ni zaplatilo 6 milionů 200 tisíc korun.

„Po propojení obou úseků povede nová stezka prakticky od jednoho rondelu ke druhému a v součtu bude mít celá trasa pro cyklisty asi 700 metrů,“ uzavřel Zdeněk Dostál z odboru rozvoje přerovského magistrátu.

Zažít město jinak - pouliční festival v Přerově, 11. září 2021
Přerov jinak bavil, účast překvapila. Takto centrum žilo barvami a muzikou