„První řízení bylo zrušeno, protože nabídka stavebních firem byla vyšší než předpokládaná hodnota. Rada města byla proto nucena vyhlásit v srpnu další veřejnou zakázku,“ vysvětlila náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová.

Předpokládaná hodnota zakázky činí 5 milionů 768 tisíc korun bez DPH a nejnižší cena, nabídnutá stavební firmou v rámci prvního výběrového řízení, se zastavila na částce 6 milionů 566 tisíc korun bez DPH. Město má už na akci přislíbenou dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, na dotační titul z Olomouckého kraje ale Přerov nedosáhl.

Přerovské kino Hvězda
Nová knihovna jako přístavba kina Hvězda? Návrh získal podporu

„Plánovaná stavba má začít u mostu u loděnice a skončit až před Žerotínovým náměstím. V plánu je nejen rekonstrukce chodníků a smíšená cyklostezka, ale i odstranění původního veřejného osvětlení a instalace nového. Počítá se tu také s vybudováním nového sdruženého přechodu a s oploceným kontejnerovým stáním pro deset odpadových nádob,“ vyjmenovala Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.

Firmy mohou podávat nabídky do 26. srpna - od výsledku výběrového řízení se pak bude odvíjet i realizace.

„Zatím nejsme schopni odhadnout, kdy se začne stavět, ideálně to může být letos na podzim, ale možná až v příštím roce na jaře,“ dodala.V současné době jsou místa pro pěší po obou stranách, nově bude od restaurace Katovna směrem k Žerotínovu náměstí chodník, zatímco na opačné straně povede od lávky přes Bečvu až ke křižovatce ulic Kozlovská a Šrobárova společná stezka pro cyklisty a chodce. Chodník bude dlouhý 130 metrů a široký 2, 5 až 3, 2 metru, společná stezka má být o délce 270 metrů a s šířkovým parametrem 3, 25 metru.