„Stávající šedesát let starý trubní propustek bude zdemolován. Nahradí ho nový železobetonový rámový propustek o délce dvanácti metrů. Svahy a dno vtoku a výtoku budou dlážděny lomovým kamenem do betonového lože,“ přiblížila náměstkyně přerovského primátora Hana Mazochová. (ANO)

Úředníci z odboru majetku už loni na jaře při obhlídce zjistili, že jsou roury propustku prasklé a vypadávají z něj betonové kusy - proto doporučili výměnu.

Nejedná se o první letošní investici města do „tunelu“ pod komunikací, kterým protéká voda - stejný problém s dožilým propustkem se řeší i v místní části Vinary, kde zaplatí Přerov za demolici starého a stavbu nového propustku 2 miliony 285 tisíc korun. Stavba je tam už v plném proudu.

„Další letošní investicí je i oprava lávky za výstavištěm, kde se bourá nosná konstrukce. Má být nahrazena novou a zhotoveno bude i nové zábradlí. To vše za 340 tisíc korun,“ řekl Jan Štajnar z přerovského magistrátu.

Po vyřízení stavebního povolení by měla ještě letos projít soutěží lávka v Riedlově ulici, kterou čeká oprava a rozšíření. Předpokládaná cena se vyšplhala na 4,5 milionu korun.