V městysech zůstává vše při starém. Starostou Dřevohostic bude i v následujících čtyřech letech Petr Dostál (Společně pro městečko), místostarostou pak Stanislav Čížek (Společně pro Dřevohostice).

„Ustavující schůze zastupitelstva už proběhla a na nejbližším zasedání rady si určíme priority rozpočtu na příští rok. V plánu je oprava vozovky v ulici Lány a veřejné osvětlení ulic Dolní a Lesní,“ přiblížil dřevohostický starosta Petr Dostál.

Změna se nekoná ani v Brodku u Přerova, kde zůstává už třetí volební období v křesle starosty Roman Zbožínek. Jeho stranu Občané pro Brodek podpořilo 76% voličů. Místostarostkou bude Miroslava Omelková ze stejné strany.

„V nadcházejícím období nás čeká výstavba dvou bytových domů o osmi bytech a tato akce je už připravena k výběrovému řízení pro developera,“ řekl Roman Zbožínek.

Miloslav Přikryl, starosta Lipníku nad Bečvou
Starostou v Lipníku zůstává Přikryl. Vítěz v opozici: Pohrdání lidmi, řekl

Také obec Horní Moštěnice povede další čtyři roky dlouholetý starosta Vladimír Martínek - jeho Sdružení nezávislých kandidátů získalo ve volbách rekordních 87% hlasů, což je v přepočtu třináct z celkového počtu patnácti zastupitelů. Místostarostou bude Jan Ščotka ze stejné strany.

„Čeká nás sestavení rozpočtu na příští rok a mezi nejvýznamnější investice patří infrastruktura v nové ulici Pod Skalkou, výstavba fotovoltaické elektrárny na budově základní školy a oprava střechy na jídelně,“ přiblížil Vladimír Martínek, který povede obec už čtvrté volební období.

Ke změnám nedošlo ani v Prosenicích, kde zůstává i nadále starostou Luboš Zatloukal a místostarostkou Martina Kolísková.

Ustavující schůzi zastupitelstva měli 17. října v Tučíně, kde volby opět vynesly do čela radnice dlouholetého starostu Jiřího Řezníčka. Místostarostkou je Jana Slaměníková.

„Máme rozpracované projekty na zadržování vody v krajině, opravu dna retenční nádrže a zbudování bezbariérového vstupu do budovy úřadu,“ přiblížil vize na nejbližší období Jiří Řezníček.

Dosavadní starosta Kojetína Leoš Ptáček (Kojetín 2022)
Starostou Kojetína se stal Leoš Ptáček, emoce už opadly

Starostou Beňova zůstává Ivo Pitner, místostarostou byl zvolen Michal Zavadil (oba Nezávislí Za rozvoj obce Beňov). „Získali jsme ve volbách přes 45%, takže pokračujeme dál v započatých projektech,“ shrnul Ivo Pitner.

V Bochoři zvítězila ve volbách strana stávajícího starosty Tomáše Volka Společně za moderní obec Bochoř, která získala 30,72%. Tomáš Volek bude tedy ve funkci dál pokračovat, místostarostou je Milan Kyselák. „Do voleb šlo v naší obci pět subjektů, takže máme šest nových zastupitelů,“ přiblížil Tomáš Volek.

Střídání stráží

Ke změně došlo naopak ve Veselíčku, kde z křesla starosty odchází dlouholetý první muž radnice Tomáš Šulák. Novým starostou se stal Pavel Hradil (SNK pro obec), místostarostkou pak Alžběta Panáková (Obec a rodina).

Nového starostu mají i v Oseku nad Bečvou. Stal se jím Jiří Urban (Sdružení nezávislých kandidátů). Místostarostkou je Lucie Navrátilová ze stejné strany. Bývalý starosta Martin Engl už ve volbách nekandidoval.

„Čeká nás rozšíření infrastruktury a vodovod v odlehlejší části obce. Musíme se také popasovat s energetickou krizí, takže zvažujeme, na které budovy v obci osadíme fotovoltaické elektrárny,“ nastínil osecký starosta Jiří Urban.

Nové vedení radnice mají i v Hradčanech, kde usedla do křesla starostky Marie Galetová (Hradčany pro všechny). Místostarostou byl zvolen Milan Vaculík ze stejné strany. Zastupitelstvo v obci prošlo téměř kompletní obměnou.