„Nechali jsme vyrobit bavlněné roušky místní firmou Lenky Kubíčkové, a to hned v sobotu, protože jsem se upřímně zděsil toho, že je vláda není schopna zajistit. Ve Veselíčku máme devět set obyvatel, takže to není zase takový problém. Lidem je předáme zdarma - nechat ušít roušky pro devět set lidí není pro naši obecní pokladnu finanční zátěž, kterou bychom nezvládli,“ řekl starosta Veselíčka Tomáš Šulák.

První stovku roušek už obdržely základní složky, které jsou v denním kontaktu s lidmi, zbývající rozvezou obyvatelům vesnice během odpoledne dobrovolní hasiči.

„Výdej roušek začne v úterý od 17 hodin. Transport vozidlem dobrovolných hasičů začne v jižním Tupci a bude postupně pokračovat směrem do centra obce. Občany na rozvážku upozorníme v 16.30 hodin obecním rozhlasem,“ upřesnil.

Starosta ale obyvatele Veselíčka žádá, aby si v prvním kole vyzvedli jen část roušek pro svou rodinu - zejména ty blízké, kteří cestují mimo obec a seniory.

„V nejbližší době se uskuteční druhé kolo distribuce. Poptávka po naší šicí firmě jde totiž i do okolí a dali jsme informaci na vědomí i starostům okolních obcí. Mnozí z nich už o roušky projevili zájem,“ uzavřel Tomáš Šulák.