Sletu se zúčastnili například i ženy ze slovenského Trenčína, které předvedly skladbu s názvem „My a my". Muži pak oslnili s výstupem pojmenovaným Chlapáci III. K vidění byly i sestavy dětí z mateřských školek.

„Na stadionu Spartak jsme cvičili poprvé. Není proto divu, že jsme měli obavy, jak se slet vydaří a zejména, jestli přijdou diváci. Přestože se ve stejnou dobu konal na Horním náměstí folklorní festival a na Přerovské rokli závody, diváci přišli," uvedli pořadatelé sletu ze Župy Středomoravské – Kratochvílovy.

Všesokolský slet v Přerově

Cvičenci si užívali téměř do posledního místa zaplněného stadionu.

„Z pohledu nás cvičenců z plochy stadionu to dokonce vypadalo tak, že tribuna je divácky zcela obsazená," řekl Miroslav Rozkošný, vzdělavatel Tělocvičné jednoty Sokol Přerov.

Jeden z nejstarších cvičenců prostějovské Věrné gardy svůj pohled na tribunu komentoval velmi pozitivně. „To je lidí, je to super Přerováci," vyjádřil.

Všesokolský slet v Přerově

I přítomní diváci se vyjadřovali obdobně.

„Moje těšení se na všesokolský slet bylo odměněno bohatě. Připomněla jsem si doslova mladá léta. Pochod kolem stadionu, vztyčené vlajky i sestavy, to vše bylo krásné," sdělila jedna z divaček, osmasedmdesátiletá Eugenie Škubalová.

Sestavy doprovázelo skandování při nástupech i odchodech cvičenců. Často i ostatní cvičící odměňovali druhé potleskem v průběhu jejich vystoupení.

„Pochvalu si zaslouží také Dechový orchestr Haná ZUŠ Bedřicha Kozánka s dirigentem panem učitelem Františkem Tkadlecem," uzavřel Miroslav Rozkošný.

(kre)