Ve zchátralých prostorách někdejší jízdárny se na zemi povalují špinavé matrace a prázdné láhve, nechybějí ani křesla a oblečení.

„Do squatu se na noc stahují bezdomovci, kteří se pohybují v okolí velkého Tesca. Obývá ho asi osm lidí. Upozorňovali jsme majitele objektu, který je z Prahy, aby si budovu zabezpečil, ale bezvýsledně,“ popsal zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Bezdomovci se v zimních měsících tradičně zdržují hlavně v okolí supermarketů - u velkého Tesca, hypermarketu Albert nebo Kolosea. Objevili ale i nová místa.

„Když se začala opravovat bývalá armádní budova v Čechově ulici, do které se dříve stahovali, našli si nová místa. Na podzim i na jaře jsme prováděli intenzivní kontroly na náměstí Přerovského povstání, kde se shromažďovali ve velkém počtu. Další stálice se zabydlely také ve squatu v areálu Českých drah poblíž Mádrova podjezdu, jiní bezdomovci se zdržují u hotelu Strojař,“ řekl.

Kromě squatu v bývalé jízdárně přibyl nový také za železničním mostem směrem k chemičce.

„Jsou tu ale i jednotlivci, kteří si ustelou tam, kam zrovna dojdou. Mohou se objevit i běžci, kteří putují z jiných měst, jsou tu jen dočasně a zase se přesunou dál. Máme přehled, kdo se jak a kde pohybuje. Je to i z toho důvodu, že jsou mezi nimi hledané osoby, případně o ně mají zájem orgány činné v trestním řízení,“ uzavřel Komínek.