Pro tyto účely je v současnosti využívána tenisová hala nebo zimní stadion. Obyvatele města informace rozdělila na dva tábory. Zatímco někteří sportovci zprávu uvítali s nadšením, jiní ji kritizují.

Vedení magistrátu se ale domnívá, že víceúčelová hala podobného typu v Přerově schází. Zástupci města zatím nemají jasnou představu, kde by hala měla stát. Je vytipováno několik lokalit. Jednou z variant je prostranství u haly SK u hřbitova, v úvahu připadá i Předmostí.

Zvažuje se také využití plochy za tenisovou halou, nebo přebudování bývalé výtopny elektrárny.

Hala pro dva tisíce lidí

„Hala by mohla pojmout až 2000 lidí. Odpovídala by současným moderním trendům tak, aby se mohla variabilně přestavovat na různé druhy sportů – pro zimní sporty by sloužila ledová plocha, pro volejbal, házenou a basketbal pak palubovka,“ přiblížil náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS).

Podle náměstka ředitele Služeb města Přerova Rudolfa Neulse jsou víceúčelové arény běžným standardem všude ve světě. „U nás jsou haly tohoto typu například v Liberci a podobná je i pražská Sazka Aréna.

Výhodou je, že se na místě, kde se hrál hokej, může po přebudování třeba už za hodinu konat rockový koncert,“ upozornil na výhody multifunkčních hal Neuls. Podobnou halu, která pojme až 4,5 tisíce diváků, prý mají v Opavě.

„Přesné náklady na halu v Přerově nedokážeme v tuto chvíli vyčíslit, ale v Opavě přišla zhruba na 130 milionů,“ upřesnil Kulíšek. Podle jeho slov byla teprve ustanovena komise, která řekne, jestli město vůbec halu potřebuje. „Teprve poté se budeme zabývat projektem, financováním a vytipováním místa, kde ji postavíme,“ vysvětlil náměstek.

Volejbalistky halu potřebují

Zástupci města upozornili i na to, že víceúčelovou halu potřebují především volejbalistky, které hrají extraligu. V loňském roce totiž dosáhly historického úspěchu a v nejvyšší české soutěži skončily na čtvrtém místě. „V současné době trénují v hale SK Přerov,“ doplnil mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal.

Podle sportovců a fanoušků volejbalu je však tréninková hala nevyhovující, protože má nízké stropy, je zde málo šaten amá malou kapacitu.

Má se stavět hala, bazén chátrá

O potřebnosti haly ale někteří obyvatelé města pochybují. Poukazují na to, že jde o mrhání penězi. „Na co potřebujeme halu. Těch je tady snad dostatek, potřebujeme jiné věci. Třeba opravit cesty a chodníky,“ podivila se nad záměrem města Jana Zmrzlíková z Přerova.

Přerované upozorňují, že finanční injekci by si zasloužilo jiné hojně navštěvované sportovní zázemí, kterým je přerovský bazén. Ten byl otevřen v roce 1978 a od té doby neprošel žádnou větší rekonstrukcí, mimo běžných provozních oprav.

„Zařízení i technologie jsou zchátralé. Potýkáme se s velkými problémy při shánění náhradních dílů. Zastaralá je vzduchotechnika, čerpadla a je zapotřebí vyměnit i část rozvodů vody,“ informoval o stavu bazénu vedoucí Plaveckého areálu v Přerově František Zapletal.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika