Tato pohárová nepostupová soutěž má rok od roku větší popularitu, takže se už od začátku z tribun ozýval jekot a křik obecenstva, podporujícího své favority.

„Dance Evolution vymyslely před sedmi lety trenérky Taneční školy a Domova dětí a mládeže Atlas. Postupem času pak tuto organizaci převzala Taneční škola Atlas při Středisku volného času Atlas a Bios. Tento ročník se koná za finanční podpory Evropské unie," vysvětlila hlavní organizátorka a vedoucí Taneční školy Atlas Vladimíra Šulavová.

Na parketě se vystřídali tanečníci od předškolního věku až po hlavní kategorii dospělých, a to například v disco dance nebo street dance formacích. Soutěž ubíhala od rána až do večerních hodin svižným tempem a hala téměř neustále zněla střídavým duněním moderní muziky a bouřlivými potlesky fanoušků.

„Vystoupili tanečníci stylů disco dance, street dance, street show, show dance a parketových kompozicí. Ty byly otevřeny všem tanečním formacím kromě účastníků extraligové soutěže Czech Dance Organization," dodala.

A jak soutěž berou trenéři učinkujících?

„Občas mám nervy, když vím, že nejsou ve formě, ale protože jsou B-tým, tak začali trénovat už v říjnu, což je dřív než extraliga. Dnes se snažili, ale mohlo to být i lepší," okomentovala výkon svých svěřenců trenérka a tanečnice D2Dance Přerov Kristýna Pavlicová.

Tanečníky po celý den hodnotila odborná porota složená z ostřílených tanečnic.

„Moc se mi líbily taneční skupiny Break Dance a Kleopatra z Lipníku, z choreografie pak Duck Boat a z parketovek formace Atlas z Přerova. Pořadatelé to měli hezky zorganizované a děti si to užily," uvedla Alice Spáčilová z olomoucké skupiny Alyaschca crew, která se tanci věnuji přes deset let.

Autor: JAN TOMEŠEK