„Děti zde budou bojovat o tituly mistrů Moravy a postupy na mistrovství České republiky, a to jak v artových, tak i streetových a hip hopových disciplínách,“ uvedla marketingová manažerka akce Lenka Hatlapatková.

Pořadatelem celé akce je olomoucká taneční škola Lola´s dance.

„Nejpočetněji bude zastoupený domácí klub Rytmus Olomouc s devětadevadesáti tanečníky, následně naše taneční škola s jednadevadesáti a třetím klubem je Akcent Ostrava s třiaosmdesáti tanečníky. Největší zájem je přitom o druholigovou disciplínu hip hop a disco dance a o choreografii rekreačního tance street,“ upřesnil David Nováček z olomouckého tanečního klubu Lola´s dance.

K vidění budou v přerovské hale všechny taneční disciplíny, ale divácky nejatraktivnější budou podle pořadatelů vystoupení tanečníků extraligy, v rámci nichž kluby bojují o postup na mistrovství republiky a následně o nominaci na mistrovství Evropy a světa.

Foto: Petr Krupička

Díky obrovskému zájmu o taneční soutěž musela být mistrovství Čech a Moravy rozdělena podle věkových kategorií.

„Na Moravě tak po juniorech a dospělých tanečnících budou tento víkend mezi sebou zápolit v rámci mistrovství Moravy Topgal Dance Life Tour děti a mini,“ dodala Hatlapatková.

Juniorští tanečníci už mezi sebou zápolili v Čechách, příští víkend to budou dospělí.

„Tím ukončíme zemská kola a začnou finále mistrovství České republiky v jednotlivých tanečních stylech. Těch bude celkem sedm a budou probíhat až do poloviny června,“ vysvětlil průběh nejmasovější taneční soutěže formací v České republice prezident občanského sdružení Czech Dance Organization Jiří Hubený.

Soutěžní klání nejlepších tanečníků Moravy budou moci návštěvníci sledovat v přerovské sportovní hale po celý den.