Pak se až do května 2015 památka zavře a bude se opravovat.

Na konec sezóny připravuje město i správce zámku malé rozloučení, kdy kromě volného vstupu dostane každý návštěvník také malou upomínku. Už v 15 hodin začne v Rytířském sále slavnostní koncert kytarového dua a příčné flétny. Poté se v 16 hodin sejdou lidé na nádvoří, aby naposledy vystoupili na věž.

„Kvůli státnímu svátku bude věž otevřena ještě i v pondělí. Poté se však unikátní stavba na dlouhou dobu definitivně uzavře," vzkazují pořadatelé.

„Město získalo dotaci na památkovou obnovu věže. Ta potrvá minimálně rok. Provoz zámku by rekonstrukce ale ohrozit neměla," uvedl starosta Tovačova Leon Bouchal. Rekonstrukce šestadevadesá­timetrové věže zahrnuje čištění celého tubusu, opravy všech kovových i kamenných prvků, dřevěné podlahy i obložení, vnitřní a vnější omítky, udělá se nová elektroinstalace a dojde i na restaurování schodiště a okenních výplní. Na investici získalo město desetimilionovou dotaci z Regionálního operačního programu Střední Morava.

Vyhlídka je oblíbeným turistickým cílem mnoha návštěvníků přerovského regionu. Věž z roku 1492 je nazývána Spanilá pro svoji výšku a štíhlý tvar a je nejstarší renesanční památkou na sever od Alp.