„Ocenění patří všem školákům, kteří se s nelehkým úkolem poprali. Jsme rádi, že našeho vítěze nakonec vybrali čtenáři, protože by to bylo nelehké rozhodování," řekl šéfredaktor Přerovského a hranického deníku David Klein, kterého příjemně překvapil obrovský zájem veřejnosti.

Lidé mohli hlasovat nejen na webu, ale i prostřednictvím kuponů, otištěných v týdeníku Nové Přerovsko, z nichž měl každý hodnotu 50 hlasů. Právě odevzdané kupony nakonec zamíchaly pořadím na třetím a čtvrtém místě. Přestože v anketě na webu skončila jako třetí ZŠ Za mlýnem, odevzdané lístky nakonec vynesly třetí pozici ZUŠ B. Kozánka.

A kdo se stal vítězem čtenářské soutěže?

Nejvíce lidí dalo svůj hlas výtvarnému zpracování dětí ze ZŠ a MŠ Pod Skalkou. Jejich pomalované kontejnery získaly i se započtenými kupony úctyhodných 6318 hlasů.

Kontejnery ZŠ a MŠ Pod Skalkou vyhrály čtenářskou soutěž Přerovského a hranického deníku a Nového Přerovska

Kontejnery ZŠ a MŠ Pod Skalkou vyhrály čtenářskou soutěž Přerovského a hranického deníku a Nového Přerovska. Foto: David Klein

Kdo soutěž průběžně sledoval, nemohl si nevšimnout, jak silného měl vítěz soupeře. Byla jím až do poslední chvíle ZŠ U Tenisu, která skončila na druhém místě s 5269 hlasy. Na třetí pozici je ZUŠ B. Kozánka s 3332 hlasy.

Cena primátora

Kromě čtenářů Přerovského a hranického deníku vybrali ve středu odpoledne nejhezčí kontejner také zástupci města a technických služeb. Cenu primátora města získal výtvor dětí ze ZŠ U Tenisu. „Kontejner se mi líbil svou barevností a pestrostí. Ztvárňuje přírodu, a tu já mám rád," řekl primátor Jiří Lajtoch (ČSSD).

Kontejner ZŠ U Tenisu vyhrál cenu primátora města Přerova

Kontejner ZŠ U Tenisu vyhrál cenu primátora města Přerova. Foto: David Klein

Cena Technických služeb města Přerova

Cenu Technických služeb města Přerova pak obdržel kontejner, který pomalovaly děti z výtvarného oboru ZUŠ B. Kozánka.

„Zaujal nás hlavně nápad. Bylo na něm nakreslené vše, co by se mělo do kontejneru dávat," shrnul jednatel technických služeb Václav Zatloukal.

Kontejner ZUŠ B. Kozánka vyhrál cenu Technických služeb města Přerova

Kontejner ZUŠ B. Kozánka vyhrál cenu Technických služeb města Přerova. Foto: David Klein

Slavnostní předání cen

Slavnostní předání cen vítězným týmům se uskuteční na jednání městského zastupitelstva v Přerově v pondělí 17. června. Ti, co tentokrát nevyhráli, ale nemusí smutnit. Technické služby totiž zvažují, že ve spolupráci se Střední pedagogickou školou v Přerově nafotí kalendáře, ve kterých se objeví všechna díla školáků. (red)

Výsledky čtenářské soutěže Přerovského a hranického deníku - Nového Přerovska

1. ZŠ a MŠ Pod Skalkou 4518 (hlasů na www.prerovskydenik.cz) + 1800 (36 kuponů x 50) = 6318
2. ZŠ U Tenisu 4269 + 1000 (20 kuponů) = 5269
3. ZUŠ B. Kozánka 1282 +2050 (41 kuponů) = 3332
4. ZŠ Za mlýnem 1383 + 900 (18 kuponů) = 2283
5. ZŠ Velká Dlážka 140 + 450 (9 kuponů) = 590
6. ZŠ Svisle 240 + 300 (6 kuponů) = 540
7. ZŠ Želatovská 378
8. ZŠ Trávník 173
9. ZŠ B. Němcové 154

Jak dopadlo hlasování jen na webu plus fotografie všech soutěžních kontejnerů můžete najít zde: Vybírali jste nejhezčí veselý kontejner, podívejte se