Po zahájení ve 14 hodin bude na venkovním prostranství vysvěcen sokolský prapor a ocenění si převezmou zasloužilí členové jednoty. Celé odpoledne se pak budou v pestrém programu střídat ukázky pohybových skladeb dětí i dospělých.

„Významné jubileum připomene návštěvníkům rovněž výstava, věnovaná historii Sokola. K tomuto tématu se uskuteční také beseda v místní sokolovně, která začíná v 18 hodin," shrnul za pořadatele František Kubík, starosta TJ Sokol v Beňově.

Od 19 hodin si přijdou na své příznivci skupiny „Kabát", protože podium obsadí revivalová skupina Waťák ze Vsetína. Od devíti večer bude program pokračovat vystoupením skupiny Tchoři a v deset začne taneční zábava se skupinou Forum.

„Pro hladové krky jsou připraveny myslivecké a uzené speciality, ale i spousta sladkostí pro malé i dospělé. Akce se bude konat za každého počasí," řekl starosta.

Tělocvičná jednota Sokol Beňov patří k nejaktivnějším organizacím v obci.

„Pravidelně pořádáme celou řadu akcí pro děti – například šibřinky, Dětský den nebo Mikulášování, ale také plesy, zábavy a diskotéky nebo Pivní slavnosti pro dospělé," zmínil František Kubík. (pu)