„Naše výrobky jsou v mnoha ohledech vyjímečné a využívají je již stovky malých a větších podnikuů. Dokážeme upravit systém přesně podle požadavků zákazníka. V základě nabízíme tři podnikové informační systémy, které jsou určeny pro menší, střední a také velké společnosti,“ uvedla mluvčí společnosti Karat Software Petra Mišáková.

Pacovské strojírny jednou z firem, která nyní využívá informační systém Karat.

Pacov se specializuje na produkci nerezových materiálů určených pro chemický a potravinářský průmysl a má s přerovskou firmou už dvanáctileté zkušenosti.

„Informační systém Karat z našeho pohledu představuje moderní ERP řešení, které pokrývá jak základní, tak i specializované firemní procesy, včetně plánování a řízení kusové výroby,“ konstatoval Pavel Vodička, předseda dozorčí řady Pacovských strojíren.

Další subjekt Eutit je největší výrobce odlitků z taveného čediče – vyvřelé horniny a také jediný světový výrobce interiérové čedičové dlažby.

„Hledali jsme kompletní ERP řešení, včetně manažerských nástrojů pro vedoucí pracovníky, kteří by měli v krátké době potřebné informace pro rozhodování. Karat nás přesvědčil svým vyváženým poměrem kvality, rozsahu řešení, otevřenosti a příznivé ceny. Při výběru informačního systému rozhodly ve prospěch přerovské softwarové společnosti znalosti a zkušenosti v oblasti slévárenství a individální přístup k požadavkům společnosti,“ doplnil Vladimír Pavlíček, ředitel a prokurista společnosti Eutit.

Karat Software je českou firmou, která vlastní titul Finalista soutěže IT produkt eoku 2009. Historie této společnosti se datuje uř od roku 1990, nyní je významným výrobcem a dodavatelem komplexních informačních systémů a doprovodných služeb s výhradně českým kapitálem a více než patnáctiletými zkušenostmi ve svém oboru.

Co je ot ERP?
ERP je zkratka anglického názvu Enterprise Resource Planning, což je informační systém, který integruje a automatizuje velké množství procesů souvisejících s produkčními činnostmi podniku. Typicky se jedná o výrobu, logistiku, distribuci, správu majetku, prodej, fakturaci a účetnictví

Jaroslav Opršal