„K vážnějším nehodám na Přerovsku v souvislosti se sněhem naštěstí nedošlo, pouze před Týnem nad Bečvou uvízl na silnici kamion, který se sice podařilo vyprostit, ale po několika metrech zase zapadl do sněhu. Řidiči by měli zvážit jízdu autem, zejména v oblastech, kde hustě sněží,“ řekl krajský mluvčí policie Libor Hejtman.

Pracovníci přerovských technických služeb jsou na nohou od tří hodin ráno. Jedničkové a dvojkové tahy jsou protažené.

„Držíme se operačního plánu a snažíme se udržet všechny páteřní komunikace. V terénu máme veškerou dostupnou techniku i zaměstnance - na ručním úklidu sněhu aktuálně pracuje asi čtyřicet lidí. Odhrnují sníh na autobusových zastávkách, ale i na mostech,“ vylíčil Tomáš Lolek, technicko-provozní náměstek technických služeb.

„Máme k dispozici čtyři stroje na čištění chodníků, dva silniční sypače s pluhem, dva traktory jsou naše a šest máme zapůjčených od externích firem. Dokud bude sníh padat, tak budeme plužit, jedeme už potřetí. Sůl začneme sypat až ve chvíli, kdy přestane sněžit,“ dodal.

Řidiči by podle něj měli zvážit cestu autem. „Také jezdit na kole v těchto podmínkách nemá smysl. Už jsme se setkali i s tím, že někdo v tomto počasí vyrazil na elektrokoloběžce,“ poznamenal.