Asi v nejhorším stavu je po zimě Kabelíkova ulice v Přerově, poškozeny jsou ale téměř všechny úseky ve městě. Technické služby začaly s jejich opravami už minulý pátek.

„Jako první jsme spravili nábřeží Edvarda Beneše a protilehlé nábřeží Protifašistických bojovníků, tento týden jsou na řadě ulice Kozlovská a Generála Janouška,“ vyjmenoval Jiří Gala z technických služeb.

Podle něj se nyní provádějí pouze provizorní opravy studenoobalovou drtí.

„Teprve až se rozjede činnost v klasických obalovnách, může se začít s většími opravami silnic,“ vysvětlil. Poškozeny však nejsou jen cesty, mráz poničil i chodníky.

„V současné době zpracováváme materiál pro odbor majetku, a ten přesně určí lokality, které bude nutné přednostně spravit,“ doplnil ředitel Technických služeb města Přerova Radek Koněvalík.

Letošní zima byla pro silničáře mimořádně náročná a technické služby v Přerově vyčíslily, že je zima přišla dráž než loni.

„Do poloviny února nás zima stála 2 miliony 612 tisíc korun. Nejvíce se to promítlo do posypového materiálu. Zatímco třeba loni v lednu jsme spotřebovali na 140 tun soli, letos to bylo 190, tedy o padesát více,“ vyčíslil ředitel.

Pouze provizorní opravy se v těchto dnech provádějí také na silnicích první a druhé třídy, které má na starosti kraj.

„Začali jsme v pondělí silnicí I/47 z Přerova do Lipníku nad Bečvou a nyní následuje úsek z Přerova do Bystřice,“ upřesnila vedoucí Střediska údržby Jih Jarmila Skopalová. Ta tvrdí, že zima své poslední slovo ještě stále neřekla.

„Podklad je stále zmrzlý, takže provádíme opravy výtluků formou studené balené. To je jediná technologie, kterou teď můžeme používat. Výtluky se ale za čas můžou chovat úplně jinak, takže je předčasné provádět už teď větší opravy,“ uzavřela.