„Velký i malý sál byly plné. Návštěva je tak srovnatelná minulými roky. O tento ples je totiž každý rok velký zájem," uvedl tiskový mluvčí přerovského magistrátu Bohuslav Přidal, jeden z moderátorů večera.

Podle původního plánu se na pódiu kromě něj a dalších pozvaných hostů měla objevit také zpěvačka Eva Pilarová. Trojnásobná vítězka čtenářské ankety Zlatý slavík však do Přerova nakonec z Prahy nedorazila. Na vině byla sněhová kalamita, která v sobotu ochromila celou republiku.

„Ples o půl deváté osobně zahájil pan primátor a bohužel musel říct návštěvníkům tuto nemilou zprávu. Paní Eva Pilarová měla vystoupit v půl jedenácté jako hlavní host večera. Z důvodu kalamity, která vznikla na silnicích, ale odpoledne zatelefonovala s tím, že si netroufá vyjet z Prahy," řekl mluvčí Přidal.

Ples si ale nenechala ujít řada významných osobností Přerova i širšího regionu. „Přijeli náměstci hejtmana Olomouckého kraje. Byli tady také zástupci sponzorů, podnikatelé z Přerova i lidé z městských částí a okolí města," dodal Bohuslav Přidal.

Přestože se návštěvníci Evy Pilarové nedočkali, na nedostatek hudby si v Městském domě rozhodně stěžovat nemohli.

Na sedmém ročníku Plesu primátora, který byl zároveň 21. ročníkem prvního muže přerovské radnice, zahrál a zazpíval Pavel Novák se skupinou Family. Proběhlo také slavnostní předtančení a polonéza v podání tanečního klubu Fortuna Zlín a o půl desáté se předvedly také děti z taneční školy manželů Evy a Libora Šrámkových. Hosté si tak mohli prohlédnout nastupující generaci přerovských tanečníků.

Na své si veřejnost přišla i v malém sále, kde hrála cimbálová muzika Lučina. V restauraci Městského domu, která přivítala také své hosty, pak vystoupila malá kapela KC Band.

„Řekl bych, že atmosféra byla příjemná, lidé se bavili. Pořadatelé připravili ještě jedno malé překvapení – ve foyer Městského domu se manželské páry nebo přátelé mohli nechat vyfotit. Na místě zdarma dostali fotografii a upomínku na tento sedmý ples," podotkl tiskový mluvčí magistrátu.

Ples primátora města Přerova se koná vždy poslední únorový víkend. Plesová sezona touto akcí však nekončí, naopak trvá až do 14. dubna. Tyto společenské události vyvrcholí takzvaným Korunovým plesem, který lidé mohou navštívit za symbolickou jednu korunu.