Řidiči i silničáři zápasili se sněhovými jazyky a dopravní policisté jezdili od nehody k nehodě. V Lobodicích na Přerovsku byl v neděli na silnici nalezen mrtvý muž. Na místo přivolaní policisté ale nepotvrdili, že by tragédie souvisela se sněhovou kalamitou.

"Nemá cenu solit"

„Je to špatné, sněží hodně a chemický posyp zatím neúčinkuje. Nemá smysl solit,“ shrnul zoufalou situaci jeden z dispečerů olomouckých silničářů. Přerovští policisté napočítali jen během odpoledne pět dopravních nehod – staly se třeba v Bělotíně nebo Lazníkách.

Podle operačního důstojníka přerovské policie Pavla Pally bylo příčinou většiny dopravních nehod nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky.

Nejhorší situace je na silnicí mezi Přerovem a Hranicemi

„Nejhorší je situace na silnici I/47 mezi Přerovem a Hranicemi, kde namrzá vozovka. Sypači mají ale vozidla v terénu a ujišťují, že mají situaci pod kontrolou,“ popsal situaci Pavel Palla.

V důsledku sněžení nedošlo v průběhu odpoledne k vážnějším dopravním nehodám. „Byly to spíše drobné události, které se obešly bez zranění,“ podotkl operační důstojník. Jedna z nich se stala v obci Klokočí, kde řidič z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku a narazil do vjezdových vrat od domu.

Mrtvý na silnici

Přerovští policisté se zabývali také případem nálezu těla 48letého muže na silnici v Lobodicích. „Zatím nelze s jistotou říci, že se stal obětí dopravní nehody, to potvrdí až nařízená soudní pitva,“ řekl operační důstojník.

Muž byl nalezen na vozovce v neděli kolem půl druhé odpoledne a podle prvotních výsledků šetření upadl na zem z jízdního kola. „Nevíme, jestli zemřel v důsledku nehody, nebo měl nějaké zdravotní potíže,“ dodal Pavel Palla.

Na místo přijela zdravotnická záchranná služba a její lékaři se snažili muže oživit. „Mohli však už konstatovat pouze smrt,“ uzavřel operační důstojník policie.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Řidič dostal smyk

Pod sněhem jsou všechny bývalé okresy Olomouckého kraje

Meteorologové hlásí sníh a závěje

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika