Silničáři na Přerovsku mají v terénu veškerou techniku a pravidelně projíždějí všechny problematické úseky.

„Nejhorší je situace na Pavlovicku, Výklecku, ale také na Kojetínsku a pak i v samotném Přerově. V noci se tvořily na silnici ve Staré Vsi sněhové jazyky, teď už je to ale naštěstí v pořádku," shrnul vedoucí cestmistrovství v Přerově Jiří Janda. „Pořád plužíme a sypeme, prognózy na nejbližší období ale nejsou příznivé. Má totiž i nadále sněžit," doplnil.

Cestáři podle něj za pouhých čtyřiadvacet hodin od úterního do středečního rána prosypali na 93 tun soli, což je množství, které jim v období, kdy sněží jen poskrovnu, vystačí na celý měsíc.

Silnice jsou sjízdné, ale jen se zvýšenou opatrností, také na Hranicku.

„V současné době hlavně plužíme. Nedá se říci, že by byla situace horší ve výše položených lokalitách, sněhu napadlo přibližně všude stejně," popsal vedoucí hranického cestmistrovství Lubomír Kocourek.

Ve středu ráno podle něj vyjelo do terénu prakticky všechno, co bylo k dispozici. Kromě klasické těžké techniky také osm traktorů.

„Chlapi jezdí už od osmi hodin večer, v osm ráno proběhla výměna směny. Stejné úseky projíždíme opakovaně přibližně po jedné nebo dvou hodinách," doplnil.

Bourá se jako na běžícím páse

Přestože silnice na Přerovsku pokryl sníh, řidiči opět podcenili fakt, že to na cestách klouže. Na svou neopatrnost někteří z nich doplatili. Například u obce Věžky boural v úterý odpoledne řidič Škody Fabie, který nezvládl jízdu na zasněžené cestě. Záchranka ho převezla se zraněním do nemocnice.

„Nehoda se stala kolem páté hodiny odpoledne. Šestadvacetiletý šofér nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze vozovky, na které ležel ujetý sníh. Dostal smyk a s autem přejel do protisměru. Ocitl se mimo vozovku a narazil do stromu," popsala krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Zraněný musel být hospitalizován ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Alkohol u něj vyloučila dechová zkouška a škoda byla vyčíslena na 203 tisíc korun.

Další nehoda se stala ve stejný den také kolem sedmé hodiny večer v Kabelíkově ulici v Přerově.

Devětadvacetiletý řidič vozu Citröen Saxo nezvládl jízdu na silnici, na které se držel ujetý sníh, a narazil autem do vrat jedné z garáží. Ke zranění ale nedošlo a alkohol u něj vyloučila dechová zkouška. Škoda na vratech je 10 tisíc, na autě 5 tisíc.

Paradoxně na stejném úseku u Opatovic, kde v úterý boural kamion plně naložený kuřaty, došlo ve středu před sedmou ráno k další nehodě. Kvůli sněhu zapadl na silnici kamion, který musela vyprošťovat technika.

Silnice mezi Teplicemi nad Bečvou a Opatovicemi byla kvůli tomu asi dvě hodiny neprůjezdná a policisté odkláněli dopravu na Ústí. Kolize se naštěstí obešla bez zranění.

„Narozdíl od té úterní nehody se kamion nepřevrátil, ale jen zapadl. Příčina byla stejná jako předchozí den, tedy nepřizpůsobení jízdy povětrnostním podmínkám," upřesnila Irena Urbánková.