„Celý festival prolíná téma lásky v jejích nejrůznějších podobách. Kromě hlavního pásma Láska prochází životem je součástí také výstava dětských výtvarných prací Jak se dělá láska nebo vzdělávací projekt muzea Pohádkou za láskou," přiblížil ředitel festivalu Lubor Maloň.

Návštěvníky doslova uchvátil páteční program Olé flamenco! na letní scéně, během něhož se na podiu představilo hned několik účinkujících. „Španělské flamenco má své kořeny i v židovské a romské hudbě, takže jsme kromě flamencového souboru Aires del Sur pozvali také skvělou skupinu Cikne Čhave z Nového Jičína a další interprety," řekl jeden z organizátorů Tomáš Barbořík.

Sobotní dopolední program patřil pásmu „Milujeme hru!", v němž se představily dětské folklorní soubory Ječmínek Mysločovice, Májíček Brno, Malý Sedmikvítek Frenštát pod Radhoštěm a Trávníček Přerov. Kolem poledne pak zazářili na podiu malí zpěváci, kteří se zúčastnili dětské soutěže O zámecký klíč.

Vrcholem festivalu byl odpolední program s názvem Láska prochází životem v podání folklorních souborů Haná Velká Bystřice, Cholinka Cholina, Ischias Opava, Kyjovánek Kyjov, Radovan Napajedla, Vrtek Opava, Vyslúžilci Kyjov a Vysočan Hlinsko.

„Všichni účinkující představili pásma, která se vztahují k lásce a jejím nejrůznějším podobám, od dětského škádlení a mládežnického dovádění přes namlouvání a manželské soužití až po téměř idylické stáří," přiblížil Lubor Maloň.

Například soubor Cholinka si pro tuto příležitost připravil vystoupení s názvem Hanácké milování. „Tento poetický tanec je pro šest párů. Vzpomínáme v něm na kořeny, ze kterých jsme vyšli, a celé to končí stejně jako láska kočárkem," přiblížil jeden z členů souboru Vojtěch Blažek.

Lidé si na festivalu V zámku a podzámčí pochvalovali nejen skvělé počasí, ale také to, že Horní náměstí během akce oživily trhy. Tečkou za festivalem bylo večerní posezení u cimbálu Košilaté zpívání.