Pro rekonstrukci školních budov je během prázdnin nejvhodnější doba, ale limitující je v tomto případě začátek školního roku. Do té doby, totiž musí být všechny opravy ukončeny. S náročnou rekonstrukcí zdravotního a technického zařízení se během prázdnin potýkala i základní škola Velká Dlážka v Přerově.

„V průběhu letních měsíců se opravovalo kompletně celé sociální zařízení, ale také obklady. Většina prací už je hotová, takže předpokládáme, že do prvního školního dne bude škola opět v provozu,“ řekl Zdeněk Dostál z odboru investic v Přerově. Jak uvedl Jiří Raba z odboru rozvoje, předpokládaná částka na rekonstrukci školy Velká Dlážka činí zhruba 4,5 milionu korun.

S dokončením oprav Základní školy v Drahotuších do začátku září počítá také Marta Pavelková z odboru školství v Hranicích. „Ponecháme si i několik dní rezervu na to, aby se vše stihlo uklidit,“ doplnila Pavelková. Jak uvedla, jedná se především o opravu sociálního zařízení. Na nová okna se od září mohou těšit také děti z Mateřské školky na Hromůvce v Hranicích.