„Původní podlaha tělocvičny je provedena technologií lité polyuretanové podlahy. V podlaze už se ale objevily trhliny a nerovnosti způsobené odseparováním lité podlahy od betonové podkladní vrstvy. Hrozí tedy nebezpečí poranění v důsledku pádu na těchto nerovnostech,“ vysvětlil náměstek přerovského primátora Vladimír Lichnovský.

Výměna 330 metrů čtverečních podlahy je naplánovaná na měsíc květen. „Dojde k odstranění původního nevyhovujícího povrchu, přebroušení a sanaci podkladní nosné vrstvy a aplikaci nové lité polyuretanové podlahy. Součástí akce je také výměna kotevních pouzder pro nářadí a vybavení, dodávka nových ocelových sloupků pro míčové hry - a to včetně nových sítí,“ upřesnila vedoucí odboru investic města Ivana Pinkasová.

Ilustrační foto.
Společnost Metso ukončí provoz přerovské slévárny. Do prázdnin

Nová podlaha dostane i nové lajnování, v rámci kterého budou vymezena jednotlivá sportoviště pro volejbal, basketbal a badminton.

Do sportovního zázemí školy na Velké Dlážce město investovalo i v loňském roce, kdy bylo kompletně zrekonstruováno venkovní hřiště. Žákům slouží od podzimu loňského roku.

„Zakázka za 13 milionů korun zahrnovala opravu fotbalového hřiště, součástí nového sportoviště jsou i dvě víceúčelová hřiště, plocha pro beach volejbal a běžecký ovál. Nově bylo zřízeno také workoutové hřiště, provedena úprava dlážděných ploch navazujících na jednotlivá sportoviště a došlo k výměně oplocení,“ připomněl radní pro školství Jakub Navařík.

Středověký hrad Helfštýn na Přerovsku.
Brány Helfštýna se o víkendu poprvé otevřou

Na rekonstrukci čekají ještě dvě školní sportoviště - na opravu toho u Základní školy Boženy Němcové už je hotový projekt, ale zatím není finančně kryto. „V přípravě máme také hřiště u Základní školy v Předmostí - tady už připravujeme veřejnou zakázku,“ uzavřela Ivana Pinkasová.