Nezvyklá galerie bude vystavená na veletrhu cestovního ruchu GO a Regiontour 2011 a děti se budou pokoušet překonat světový rekord.

Například v Přerově se tohoto úkolu zhostila Základní škola Za mlýnem.

„Na naší škole vznikl tým učitelů a žáků, kterým se podařilo z víček od PET lahví a kartonu vyrobit krásný znak města Přerova. Tato akce je podle mě velmi užitečná. Snad okolí přiměje nejen k třídění odpadů, ale inspiruje i k uměleckému využití tohoto materiálu,“ řekl Lubomír Dostál, přerovský kreslíř a básník, který na škole učí výtvarnou výchovu.

„Účastníme se mnoha projektů a tento je jeden z těch, který podporuje vztah dětí k jejich rodišti. Chtěli bychom přispět k vytvoření nového světového rekordu,“ přiblížila ředitelka ZŠ Za mlýnem Božena Přidalová.

Do pokusu o zhotovení největší galerie znaků měst z odpadových materiálů se zapojily i děti z Tovačova.

,,Náš znak je poměrně těžký, hlavně malý znak uprostřed věží. Ten nám dal zabrat nejvíce. Hodně času jsme ale strávili i nad lepením miniaturních částeček a odstřižků z PET lahví,“ svěřil se jeden z žáků deváté třídy ZŠ v Tovačově Miroslav Peřina.

Znak Tovačova, vyrobený z vršků, byl podle organizátorky akce a učitelky zdejší Základní školy Vladimíry Vránové vystavený na Dni otevřených dveří. „Škola nás požádala, abychom ho vystavili i u nás na radnici, což jsme také učinili,“ řekl starosta města Leon Bouchal.

#nahled|https://g.denik.cz/60/f5/tovacov_znak_0311_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/60/f5/tovacov_znak_0311.jpg|Znak svého města vytvořily z vršků od PET lahví děti z tovačovské základní školy#