Ten se popondělku 14. lednadostal do závěrečné fáze – přerovští radní na svém mimořádném zasedání potvrdili ve funkci vítězku konkurzu pedagožku Boženu Přidalovou.

Ta sice výběrové řízení vyhrála, radní ale jeho platnost později neuznali a požadovali vypsání nového. Důvodem byl podle jejich slov nedostatek vhodných uchazečů.

Škola se bez vedení ocitla vloni v létě, kdy po výsledcích šetření České školní inspekce rezignovala na svou funkci tehdejší ředitelka školy. Inspekce škole vytýkala například nemotivující hodnocení výsledků práce pedagogů a jejich finanční odměňování.

Radní později vypsali konkurz na obsazení místa nového ředitele. Z něj vyšla jako vítěz pedagožka Božena Přidalová, druhý skončil radní Radovan Rašťák (ČSSD) a třetího zájemce – bývalého zástupce ředitelky školy Jiřího Farného komise odborníků z konkurzu vyřadila.

Potom ale nastal sled událostí, který v Přerově rozpoutal ostrou přestřelku mezi politiky. Radní se totiž jen několik dní po vybrání nové ředitelky rozhodli výsledky konkurzu zrušit a chtěli vypsat nové výběrové řízení.

Do věci se nakonec vložili zastupitelé města, kteří žádali o revokaci jejich usnesení. Rada ale hlasy zastupitelů ignorovala a nadále usilovala o vypsání nového výběrového řízení. Po bouřlivých diskuzích nakonec radní svůj původní postoj přehodnotili.

Co je k tomu vedlo, už ale nyní moc rozebírat nechtějí. „Potvrdili jsme výsledky konkurzu na obsazení místa ředitelky školy. Šest členů hlasovalo pro, 1 nehlasoval, 1 nebyl přítomen a ostatní se zdrželi hlasování,“ shrnul bez bližšího komentáře náměstek přerovského primátora Josef Kulíšek (ODS).

Na mimořádném zasedání rady se zvažoval i návrh, že by byl řízením školy pověřen druhý z vítězů konkurzu – politik Radovan Rašťák. Ten to ale odmítl. „Každý z nás byl svým způsobem jazýčkem na vahách,“ přiblížil rozhodování jeden z členů městské rady, který si ale nepřál uvést jméno.

Jen o něco málo sdílnější byla náměstkyně primátora Elena Grambličková (ODS). „Mám na věc od počátku stejný názor a jsem ráda, že to takhle dopadlo. Mé názory jsou celou dobu konzistentní, “ řekla Grambličková.

Spokojeni jsou i opoziční zastupitelé. „Myslím, že radní k tomuto závěru došli po bližším poznání všech okolností. Beru to tak, že někdo udělal chybu, uznal ji a napravil,“ komentoval to zastupitel Michal Chromec (Přerovská koalice).

Právě on na jednání zastupitelstva navrhoval revokaci původního usnesení radních. „Myslím, že škola po tak dlouhé době potřebuje hlavně stabilitu. Učitelé byli v poslední době nervózní, protože nevěděli, co bude dál. Budu se snažit vypjatou situaci zklidnit, “ řekla Božena Přidalová, která má nastoupit na nové místo od 1. února.

Bývalý zástupce ředitelky Jiří Farný, který je nyní pověřen řízením školy, se k rozhodnutí rady nechtěl vyjadřovat.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika