Vytvořit prostor pro atletické disciplíny jako je vrh koulí, skok daleký a běh na šedesát metrů. A nakonec podle možností ještě postavit samostatná hřiště na volejbal a tenis.

To všechno má řešit projektová dokumentace na rekonstrukci hřiště přerovské Základní školy U Tenisu. Záměr už posvětili radní.

„Kromě školního hřiště projekt zahrnuje i zřízení kanceláře pro jeho správce a buňky s WC. Součástí je i vybudování krytého stání pro třicet až padesát kol. Počítáme s tím, že areál nově oplotíme a okolí sportovišť zkrášlí zeleň,“ přiblížil náměstek přerovského primátora Tomáš Navrátil (ANO).

Pořízení projektové dokumentace přijde město na téměř půl milionu korun.

Základní škola U Tenisu je druhou největší ve městě. Od roku 2013 má sportovní zaměření a od letošního školního roku už má v každém ročníku prvního stupně jednu sportovně zaměřenou třídu.

„Aktuální stav hřiště tomu ale neodpovídá. Jeho provoz, údržba a příprava na sezónu je rok od roku náročnější,“ zmínila Ivana Pinkasová z přerovského magistrátu.

Hřiště využívají nejen školáci, ale v odpoledních hodinách slouží i veřejnosti.

Škola U Tenisu není jedinou, která čeká na nové sportoviště. Letos v srpnu schválili přerovští zastupitelé také harmonogram na rekonstrukci hřiště u Základní školy J. A. Komenského v Předmostí, které přijde na řadu v letech 2019 až 2020.

V letech 2020 až 2021 je v plánu i zvelebení hřiště ZŠ Boženy Němcové.