„Jsme jediná škola v širokém okolí s tímto zaměřením. Máme žáky třeba až z Lipníka,“ uvedl učitel Petr Drábek.

Speciální třídy ve škole fungují od šestého ročníku, mohou se do nich hlásit žáci pátých tříd, ti ale musí nejprve absolvovat přijímací zkoušky. „Ty na příští školní rok se uskuteční 15. dubna,“ sdělil Petr Drábek.

Ve dvoraně byly včera rozestaveny počítače, nechyběly nástěnky s žákovskými výtvory či soupisy úspěchů školy. Jednotliví žáci se pak prezentovali tím, co ve školních hodinách vytvořili.

„Děti se u nás učí napříkad i to, jak vytvářet internetové stránky, jak pracovat s různými programy, v devátém ročníku probíráme i hardware, tedy to, jak si složit počítač a jaké vybrat komponenty, aby fungoval tak, jak má,“ vysvětlil Petr Drábek.

Podle jeho slov je o tuto výuku zájem i mezi dívkami, které tvoří třetinu žáků specializovaných tříd. Navčerejší prezentaci školy se podíleli i její bývalí žáci.

Ti zde reprezentovali svou současnou školu, Vyšší odbornou a střední průmyslovou školu Šumperk, která se také zaměřuje na informatiku.

„Ze základní školy jsme měli tak dobrý základ, že jsme se v prvních dvou ročnících na střední skoro nic nemuseli učit. Až později, když se začaly probírat čistě odborné záležitosti,“ pochvaloval si jeden ze středoškoláků Martin Chmelař.