Závod byl určený pro skauty i skautky z druhých ročníků základních škol. Závodů se zúčastnilo celkem deset družin z různých měst. Ti nejlepší postoupili do krajského kola.

„K nám do klubovny přijely například dívčí družiny z Holešova a z Kroměříže. Závod byl určen pro věkovou skupinu skautů - kluci a holky 6. až 9. třída. Před slavnostním zahájením proběhlo rychlé rozdělení a poučení vedoucích na stanoviště, tak, aby vše probíhalo podle pravidel a bodování bylo spravedlivé,“ informoval vedoucí střediska Lipenská dvojka Dan Machač.

Nechyběl ani slavnostní nástup a vztyčení junácké vlajky. Všichni účastníci závodu v úvodu také zazpívali junáckou hymnu.

„Při plánování závodu jsme se nakonec rozhodli pro tři stanoviště umístěné ve městě a čtyři v okolí řeky Bečvy. V našem závodě jsme se zaměřili na skautské praktické činnosti, které skauti potřebují pro přípravu výpravy a život v přírodě. První stanoviště bylo na autobusovém nádraží a prověřovalo znalost vyhledávat určené spoje,“ dodal Dan Machač. Další stanoviště se nacházelo v parku před lipenským gymnáziem. Soutěžní stanoviště také pořadatelé umístili ke Kulturnímu domu Echo, za most přes řeku Bečvu nebo k místnímu skateparku. Skauti mimo jiné museli prokázat přesnou trefu při střelbě ze vzduchovky.

„Závodu se účastnilo celkem deset družin. Čtyři v dívčí kategorii a šest chlapeckých. V dívčí kategorii postoupila do krajského kola z druhého místa družina Dráčata z Junáckého střediska Holešov a z prvního místa družina Pampelišek ze střediska Kroměříž. V chlapecké kategorii se zadařilo Orlíkům z Junáckého střediska Kroměříž, kteří postupují ze druhého místa. První místo pak obsadili Jestřábi z Lipníku,“ uzavřel vedoucí střediska.