Opoziční zastupitel za Piráty Vojtěch Nezval navrhl, aby stávající skatepark, který je kvůli havarijnímu stavu už od loňského podzimu uzavřený, nahradil moderní areál, odpovídající současným trendům. Přerovští zastupitelé dali záměru zelenou a schválili zpracování zadání studie pro vybudování nového skateparku.

Průběh stavby skateparku v Hranicích.
V sobotu se v Hranicích otevře nový skatepark. Víme, jak vznikal

„Skatepark byl v Přerově zbudován v roce 2001 se zaměřením na skateboardy a kolečkové brusle. Jeho počáteční prvky byly vyrobeny v amatérské dílně. Každoroční revize našla závadu, a proto byl na podzim loňského roku uzavřen. I když tam ale visí cedule a měl by být mimo provoz, dál ho využívají mladí lidé a zvyšuje se riziko úrazu. Nechci dětem bránit ve sportu, ale není to bezpečné,“ vysvětlil na jednání zastupitelstva Vojtěch Nezval.

Hranice jsou o krok napřed

Podle něj stávající skatepark neodpovídá moderním požadavkům na koloběžky a in-line brusle, které jsou mezi mládeží stále populárnější. „V menším městě, jako jsou Hranice, se tuto sobotu otevře nový skatepark, ale v Přerově ho nebyli schopni za rok a půl ani opravit,“ konstatoval zastupitel, který navrhl vytvořit ve spolupráci s odborníky na tuto problematiku studii nového skateparku tak, aby odpovídal trendům.

Doprava v Přerově v posledních týdnech kolabuje a auta se štosují po celé trase vnitřního průtahu městem. Ve čtvrtek konečně začala oprava nebezpečného výtluku na mostě Legií, kvůli kterému se tvoří špunt.
Doprava v Přerově kolabuje. Na mostě Legií začala oprava nebezpečného výtluku

Zastupitelé pověřili odbor Koncepce a rozvoje přerovského magistrátu, aby zajistil zpracování zadání pro pořízení studie nového skateparku. Tento krok má odstartovat vybudování moderního areálu pro milovníky adrenalinových sportů v Přerově. Skatepark by měl odpovídat nejen aktuálním bezpečnostním standardům, ale také reagovat na trendy a preference mladých sportovců.

Primátor je skateparku nakloněn

Podle primátora města Petra Vrány (ANO) si Přerov plnohodnotný skatepark zaslouží. „Rád bych na to vyčlenil finanční prostředky. V současné době se nachází na místě, které je stále evidováno jako parkoviště,“ uvedl primátor s tím, že radní se chystají na slavnostní otevření nového skateparku v Hranicích, aby načerpali inspiraci.

„Zabýváme se vizí skateparku už delší dobu a projednávali jsme možnost vzniku nového areálu. Monitorujeme dotační programy, chceme být nachystaní a rozběhnout legislativní kroky tak, abychom byli připraveni a sáhli si na dotační tituly,“ doplnil náměstek primátora Miloslav Dohnal (Pomáháme městu -ODS).

Lokalita není určena

Podle vedoucího odboru Koncepce a strategického rozvoje přerovského magistrátu Pavla Galy je nutné nejprve určit vhodnou lokalitu. „Je potřeba zvážit, zda zůstane skatepark na místě, kde se nachází dosud, tedy na Laguně, což je plocha určená pro dopravu, nebo bude někde jinde - třeba pod nemocnicí nebo u Michalova,“ shrnul. I na tyto otázky by měla dát odpověď nová studie.