„Jedná se o soutěž v jízdě na skateboardu, které se mohou zúčastnit všichni zájemci o tuto zábavu,“ poznamenal nájemce výstaviště a jeden z pořadatelů Milan Chytil.

Příchozí diváci měli možnost vidět soutěž, která probíhala na betonové ploše haly, kde každý předvedl své triky.

„Na každé lajně jsou dva závodníci. Jeden zadává trik a jeho soupeř ho po něm musí zopakovat. Souboj probíhá až do doby než jeden bude mít pět proher,“ uvedl druhý z pořadatelů Michal Gálík. Soutěž probíhá na čtyřech lajnách a je formou klasického pavouka až do finále.

Na přerovském výstavišti jde o první akci tohoto typu.

„Rádi bychom založili nějakou delší tradici a chceme, aby zde mladí měli nějakou činnost a zábavu,“ doplnil Milan Chytil.

Hala je multifunkční a dá se v ní dělat skoro cokoliv. Závody na skateboardech je jedna z akcí, které v ní chtějí pořadatelé letos dělat.

Soutěž vznikla na popud těch, kteří skateboardům propadli.

„Přišli za mnou mladí, kteří skateboard provozují a mají při škole služeb v Kroměříži založenu nějakou studentskou organizaci, která se zabývá pořádáním studentských aktivit,“ řekl Chytil.

Soutěž se pořadatelé snažili co nejvíce propagovat ať už v tisku nebo na internetu. Na serveru youtube měli videoupoutávku.

„Doufáme, že se závody v Přerově prosadí a získají si nějaké jméno. A když se nám vše dnes podaří podle představ, uděláme na podzim druhou podobnou akci,“ věří organizátor.

Podle počtu registrovaných startujících to vypadalo, že propagace měla úspěch. Do závodu se přihlásilo okolo sto závodnmíků, kteří si to rozdali o finanční i věcné ceny.

„Jsem rád, že něco podobného v Přerově vzniklo. Na skateboardu jezdím už dlouho a teď mám možnost se porovnat s ostatními,“ pověděl spokojený David Nerad.