Tradičně nejvíce z celého regionu investoval do oslav příchodu Nového roku přerovský magistrát. Jen velkolepý ohňostroj na náměstí přijde na 120 tisíc korun, celé oslavy pak budou stát 240 tisíc.

„Tradiční show otužilců na řece Bečvě začíná ve dvě hodiny odpoledne a ve tři hodiny se pak na náměstí T. G. Masaryka uskuteční poslední koncert v roce, na kterém vystoupí přerovská skupina Hezky česky,“ shrnul ředitel Služeb města Přerova Rudolf Neuls.

Silvestrovské oslavy na náměstí budou pokračovat od 19 hodin až do půlnoci diskotékou s moderátorem rádia Apollo René Jančíkem. „Přesně o půlnoci pronese novoroční přípitek primátor města a pak vypukne velkolepý ohňostroj,“ dodal Neuls.

Na tradici sázejí také v Hranicích, kde se lidé na Silvestra každoročně scházejí v letním kině. „Děláme to tak pravidelně každý rok, protože v odpoledních hodinách můžou do kina zajít i rodiny s malými dětmi. Letos návštěvníkům promítneme rodinný film Sobík Niko,“ uvedla provozní kina v Hranicích Jiřina Kmaková.

Začátek akce je ve čtyři hodiny odpoledne a po skončení filmu zpestří silvestrovské oslavy ohňostroj. „Přípitek starosty na náměstí ale neplánujeme,“ podotkl mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Silvestr pod taktovkou města se naopak uskuteční v Tovačově, i když podle zdejšího starosty Leona Bouchala (ODS) budou mít oslavy spíše komorní ráz.

„Hodinu před půlnocí je na náměstí krátký kulturní program a na plátně se budou střídat videoprojekce z nejrůznějších akcí, které se konaly během roku. Silvestrovský večer ukončí o půlnoci novoroční přípitek starosty města,“ řekl Bouchal. Do oslav letos město investuje zhruba deset tisíc korun.

Naopak v Kojetíně ani v Lipníku nad Bečvou žádné hromadné veselí v závěru roku neplánují. „Nic velkého nechystáme. Lidé, kteří budou v restauracích v centru, většinou po půlnoci sami spontánně přijdou na náměstí,“ řekl místostarosta Kojetína Jiří Šírek (nez.).

„Máme dost nabitý program v době před Vánocemi, kdy je u nás tradiční jarmark a celá řada vystoupení, Silvestr tedy na náměstí neslavíme,“ vysvětlila také mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová.

Uspořádat silvestrovské setkání se rozhodli někteří starostové z obcí na Přerovsku. Například v Dřevohosticích se letos lidé poprvé sejdou v zámecké zahradě. „Bude zde hořet vatra a lidé mohou přijít se svou vlastní zábavní pyrotechnikou. Novoroční projev starosty budeme ale vysílat až prvního ledna v místním rozhlase,“ popsal průběh oslav místostarosta obce Petr Dostál.