„Frézování starého povrchu vozovky začne v pondělí a provoz bude probíhat po neopravované části silnice I/47. Podle vývoje stavby dojde k zákazu vjezdu a trasa povede po objížďkách. Obousměrné objízdné trasy povedou dvě - po dálnici D1 nebo přes obce Radslavice, Sušice a Nové Dvory,“ přiblížil mluvčí olomoucké správy Ředitelství silnic a dálnic Miroslav Mazal.

Oprava silnice první třídy I/47 na trase Prosenice - Osek nad Bečvou potrvá do poloviny května. Podle ŘSD je vozovka delší dobu ve špatném technickém stavu. „Rozsah stavebních činností určuje odborné posouzení stavu komunikace - nezávislou diagnostikou byly potvrzeny vady jako například trhliny, koleje, koroze nebo jiné nedostatky, ovlivňující životnost vozovky,“ řekl Mazal.

Doprava, která míří po vnitřním průtahu Přerovem, dává pořádně zabrat komunikacím. Kvůli díře na mostu Legií se zúžil jízdní pruh a doprava se v těchto místech štosuje.
Nebezpečný výtluk na mostě Legií musejí řidiči objíždět. Špunt zpomaluje dopravu

Rekonstrukce vozovky za 15,4 milionu korun zahrnuje výměnu obrusné vrstvy asfaltového povrchu včetně lokálních oprav a úprav okolí silnice. O zakázku projevilo zájem osm uchazečů s tím, že nejvýhodnější nabídku předložila firma Porr, která bude stavbu provádět.