Například v Nové Hradečné auto narazilo do zabezpečovacího zařízení železničního přejezdu, nehoda dvou aut bez zranění se stala v Hněvotíně či v olomoucké městské části Holice.

V podvečer pak nedaleko centra Olomouce, na ulici Hanáckého pluku, srazilo osobní auto ženu.

Dopravní servery, policisté i hasiči hlásili nehody už od rána.

Krátce před osmou hodinou zablokoval silnici mezi Medlovem a Úsovem zpříčený kamion.

Kolem půl deváté došlo na silnici z Moravského Berouna na Čabovou k havárii dvou osobních aut, kdy se zranil jeden člověk.

„Krátce po půl desáté došlo k nehodě na komunikaci od Chomoutova na Štěpánov. Osobní auto sjelo do příkopu, jeden člověk se zranil,“ sdělila dopoledne krajská policejní mluvčí Irena Urbánková s tím, že ve většině případů se jednalo o nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze pozemní komunikace a povětrnostním  podmínkám. 

Kolony na hlavních tazích

Komplikace se ale nevyhnuly ani hlavním tahům.

Krátce po deváté hodině na D35 ve směru od Ostravy na Olomouc havaroval kamion, který zablokoval oba jízdní pruhy a policie musela dopravu odklánět. Provoz byl opět obnovený až před polednem.

Taky tah z Mohelnice na Moravskou Třebovou prověřil trpělivost řidičů.

Na výjezdu z města totiž odpoledne havarovalo auto do svodidel a řidiči tak na dálnici zůstali v koloně. 

Změna může být rychlá

Silničáři jsou od rána v terénu a cesty ošetřují.

„Údržbu provádíme na všech silnicích, chemicky udržované jsou místy mokré, místy s vrstvou rozbředajícího sněhu, nebo přes ně navává čerstvý sníh. Inertně udržované je to tam, kde se pluhuje nebo se čeká až se vrstva ujede, aby šla posypat a zdrsnit. Stále platí, že by řidiči měli jezdit velmi opatrně, situace se může změnit poměrně rychle,“ upozornil Jan Škrabal ze Správy silnic Olomouckého kraje v úterý po obědě. 

Dálnice jsou sjízdné bez omezení, z některých míst jsou hlášené sněhové přeháňky a vítr.

Meteorologové na silný vítr a sněhové jazyky upozorňují od pondělních 19 hodin. Výstraha nejen pro Olomoucký kraj platí do dnešních 22 hodin.