Na účet si může zapsat další světový rekord, tentokrát v tažení břemene zavěšeného za japonský samurajský meč katana, který Laďa Hanzel držel stisknutý ostřím mezi zuby. „Táhnout měl původně pytle s cementem o celkové hmotnosti 500 kilogramů, ale nebyl by to Laďa, aby opět něčím nepřekvapil, a tak nejdříve utáhl oněch zmiňovaných 500 kg, poté nechal na pytle s cementem vysadit jednoho pořadatele, kousek s ním zopakoval a utáhl zhruba 635 kilo,“ popsal odvážný čin spolupracovník známého siláka Martin Holík.

To však bylo přerovskému rekordmanovi málo, a tak k pořadateli nechal vysadit ještě jednoho a odtáhl dohromady 762 kilogramů na vzdálenost 5,3 metrů, čímž se postaral o světový rekord.

„Nebýt toho, že se pódium začalo značně prohýbat a na obličejích organizátorů se objevovaly první starostlivé vrásky, tak by Laďa v pokusech jistě dál pokračoval,“ míní Holík a dodal: „762 kilo utažených na vzdálenost 5,3 metrů je ale i tak krásný výkon, který půjde jen stěží překonat. Dík patří přerovským kickboxerům Jardovi Endlicherovi a Pavlovi Neblovi, kteří Laďovi ochotně vypomohli s přípravami na rekord,“ podotkl závěrem Martin Holík.