I tak je ale podle úřadu práce patrné, že počty nezaměstnaných v přerovském okrese se díky tomu lehce snižují.


„Jaro je pěkné, pro stavební práce už vyhovující. Zatím se to rozjíždí velmi mírně, dalšího člověka chceme přijmout až k prvnímu dubnu,“ hodnotí jednatel přerovské stavební společnosti Cetra Milan Hejdušek.

Také tovačovská společnost Topos Prefa je zatím opatrná.

„Nějaké nárazovky už jsou, ale zatím jsme schopní to pokrýt stávajícím počtem pracovníků. Uvidíme, jak se zakázky rozjedou,“ říká obchodně-technický ředitel firmy Marek Matula.

Od prvního dubna vzniknou nová místa i v Hranické stavební společnosti HASS.

„Ano, hodláme nabrat nové lidi. Půjde o čtyři pracovní místa,“ poznamenala účetní stavební společnosti.

V uplynulých letech na Přerovsku v březnu ubývalo nezaměstnaných oproti předcházejícímu měsíci, právě díky začátku sezónních prací. Zatím vše nasvědčuje, že tomu tak bude i letos.

„Mírný odliv lidí u úřadu práce už je. Je to spíš takový náznak, ale předpokládám, že ve snížení počtu nezaměstnaných za celý měsíc se to už projeví,“ zhodnotil analytik Úřadu práce Přerov Bedřich Šenvajc.

Nová místa vzniknou i například v Zemědělském družstvu Kokory.

„První týden po Velikonocích hodláme přijmout deset, možná i patnáct lidí na drátkování chmele. To největší nabírání pracovníků přijde u nás až v květnu, kdy půjde o sto až sto padesát lidí,“ uvedl předseda družstva v Kokorách Vladimír Lichnovský.